עו"ד אופיר כהן
צילום: גיא קרן

המחליף של פלמור: עו"ד אופיר כהן מונה למנכ"ל משרד המשפטים

כהן בן ה-43 נשוי ואב לשלושה, מומחה לדיני נדל"ן, מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. הוא ממייסדי עמותת משרתי המילואים. אוחנה: "יש לי אמון מלא ביכולתיו"
אמוץ שפירא
18 באוגוסט 2019
10:47

הוועדה למינוי בכירים אישרה הבוקר (ראשון) את מינויו של עו"ד אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים. המינוי, שהביא שר המשפטים אמיר אוחנה, אושר פה אחד. המהלך נעשה לאחר שבחודש שעבר הדיח אוחנה את המנכ"לית הקודמת, אמי פלמור, שהייתה בתפקיד בחמש שנים וחצי האחרונות.

כהן, בן ה-43, נשוי ואב לשלושה בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדעי המדינה. במקצועו הוא מומחה לדיני נדל"ן מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. בין השאר, הוא נמנה על מייסדי וראשי עמותת משרתי המילואים, בה הוביל וקידם תהליכי חקיקה ותיקון תקנות מול בכירים בשירות הציבורי, נבחרי ציבור ובוועדות הכנסת השונות.

שר המשפטים אוחנה בירך על אישור המינוי: "אופיר מוכר לי כבר כמעט עשרים שנה ויש לי אמון מלא בו וביכולותיו. הוא בעל כישורים מגוונים, ידע רב וניסיון ניהולי שהמערכת הציבורית בכלל ומשרד המשפטים בפרט יתברכו בו. לאורך תפקידיו השונים במגזר הפרטי ובמערך המילואים הוא זכה להערכה רבה ממנהליו, עובדיו, מפקדיו ופקודיו. אין לי ספק כי המסירות, היסודיות והערכיות בה ביצע את תפקידיו תסייענה לו בכהונתו כמנכ"ל משרד המשפטים".

מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, כתב בהמלצותיו בנוגע לכהן שהוגשו לוועדה: "אופיר הינו קצין רציני, בעל הסתכלות רחבה וניחן ביכולות פיקודיות גבוהות ביותר. לאור יכולותיו הגבוהות הצליח אופיר תוך זמן קצר לייצר שיתופי פעולה מצוינים בגזרתו עם הרשויות וארגוני החירום ובהתאמה לשפר בצורה ניכרת את כשירות המרחב האזרחי עליו הוא אמון. היכרותי עם אופיר הינה רבת שנים ואין לי ספק שמדובר בקצין איכותי המתאים לתפקידי ניהול בכירים".