איילת שקד
קובי ריכטר, TPS

תגובת שקד לפרסום בהארץ מוכיחה: השחיתות השלטונית לא מעניינת אותה

התגובה הכי מתבקשת לפרסום בנוגע ליו"ר רשימת "ימינה" הייתה צריכה להיות: אין שום מצב שבו אתנגד להסרת חסינות של נבחר ציבור הנגוע בשחיתות חמורה. אף מילה ברוח הזו לא נאמרה | דעה
מרדכי (מוטי) גילת | דעה
19 באוגוסט 2019
23:03

מה אמורה הייתה להיות התגובה הראשונה של שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, לפרסום של חיים לוינסון בהארץ, שלפיו במסגרת מאמציה לחבור לליכוד היא העבירה מסרים לנתניהו כי היא שולטת ביועמ"ש אביחי מנדלבליט, ובכוחה למנוע את העמדת ראש הממשלה לדין?

כיצד הייתה אמורה שקד להגיב לטענה החמורה כי ביקשה לקנות לעצמה מקום בממשלת נתניהו באמצעות המסר הבא: קח אותי אליך אדוני ראש הממשלה, תחזיר אותי לליכוד, תבטיח לי את תיק המשפטים ותבוא על שכרך: אני אחלץ אותך מספסל הנאשמים. היועץ המשפטי בכיסי. אתה יכול לסמוך עליי.

אזרח מהשורה, הנחשף לסיפור מהסוג הזה שמציג את שקד כפוליטיקאית מושחתת וכמי שהמטרה (לחזור לתיק המשפטים) מקדשת אצלה את האמצעים - מצפה ודאי ששקד תטען בתגובה שלא היו דברים מעולם. שכתב הארץ חיים לוינסון חלם חלום. שהוא מטעה את קוראי הארץ במצח נחושה.

קראתי את ההכחשה הרפה ולא האמנתי: אף מילה על עמדתה הבסיסית בעניין החסינות. שקד דילגה בבהלה מעל חומר הנפץ הזה

איך הגיבה שקד בפועל? כינתה את הפרסום "רכילות זולה ושקרית", חזרה על החיבוק המדומה שלה לנתניהו, החשוד במעשי שחיתות חמורים, והוסיפה: אם הדברים שמצוטטים בידיעה נאמרו על ידי אדם כזה או אחר - אין להם קשר אליי (לשקד). הם לא נאמרו על דעתי.

קראתי את ההכחשה הרפה ולא האמנתי: אף מילה על עמדתה הבסיסית בעניין החסינות. שקד דילגה בבהלה מעל חומר הנפץ הזה.

התגובה הכי פשוטה והכי מתבקשת לפרסום הייתה צריכה להיות: אין שום מצב שבו אתנגד להסרת חסינות של נבחר ציבור הנגוע בשחיתות חמורה. ודאי לא כאשר מדובר בראש ממשלה. לא אגן על ראש ממשלה שסרח, לפי היועץ המשפטי לממשלה, ולא אחלץ אותו מכתב אישום ואולי מהכלא. השוויון בפני החוק הוא ערך עליון בעיניי, ואני ראשונה להגן עליו.

איילת שקד והיועמ"ש מנדלבליט | צילום: רועי אלימה, פלאש 90

כאמור, אף מילה ברוח הזו לא נאמרה. שקד ברחה ובורחת כמה שיותר רחוק מהאמירה הזו. עמוד השדרה המוסרי והערכי שלה עקום כבר שנים. השחיתות השלטונית, זוכר מי שעוקב אחרי התנהגותה, לא הציקה לה מעולם.