מצעד חיזבאללה
צילום: אי-פי

פרגוואי הגדירה את חיזבאללה וחמאס - ארגוני טרור

ברזיל עשויה ללכת בעקבות שכנתה, כדי להתאים את מדיניות החוץ שלה לזו של ארה"ב. נתניהו: "אנו פועלים כדי שמדינות נוספות ינקטו גם הן בצעד חשוב זה"
גילי כהן ואיתמר מרגלית
19 באוגוסט 2019
23:01

נשיא פרגוואי, מריו אבדו, הודיע היום (שני) כי ארצו מגדירה את הארגונים חיזבאללה, חמאס, דאעש ואל-קעידה ארגוני טרור. ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך על ההחלטה, והוסיף: "אנו פועלים כדי שמדינות נוספות יינקטו גם הן בצעד חשוב זה".

שר החוץ ישראל כץ ברך גם הוא את הנשיא אבדו על החלטתו: "הכרה זו תורמת למאבק הבינלאומי המשותף בטרור חמאס, חיזבאללה ופטרונו איראן. אני קורא למדינות נוספות להצטרף לפרגוואי ולהכיר בארגונים אלה ארגוני טרור. נמשיך לפעול בכל מקום כדי שהארגונים האלו יוכרו בצורה זאת. העולם כולו חייב להתאחד למאבק כנגד הטרור שמפיצה איראן ושלוחיה".

בתוך כך, דיווחה רשת בלומברג כי ממשלת ברזיל שוקלת להגדיר גם היא את חיזבאללה ארגון טרור, כחלק מתיאום של מדיניות החוץ הברזילאית לזו של ארצות הברית. שלושה גורמים אמרו בעילום שם לסוכנות הידיעות היום כי הנושא נדון בדרגים הגבוהים ביותר של הממשלה, אולם לא זוכים לתמיכה, משום שההחלטה עלולה לפגוע ביחסים הכלכליים עם איראן. החלטה על כך עשויה להתקבל לפני ביקורו של נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו באוקטובר הקרוב בסעודיה ואיחוד האמירויות.