אורלי עדס
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

מנכ"לית ועדת הבחירות: "תוצאות הבחירות הקרובות יתפרסמו באיחור"

עו"ד אורלי עדס הסבירה בכאן רשת ב שהדבר נובע מתהליכים שנכנסו כדי למנוע טעויות. לדבריה, מדובר בעיכוב של כמה שעות. היא הוסיפה: "מקווה שהמשטרה תבין שתפקיד השוטר הוא יותר משמירה על הסדר"
תמר אלמוג ומרדכי גילת
22 באוגוסט 2019
10:49

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עורכת הדין אורלי עדס אמרה היום (חמישי) בכאן רשת ב שתוצאות הבחירות הקרובות צפויות להתפרסם באיחור של כמה שעות. בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת הסבירה עדס שהדבר נובע מתהליכי בקרה נוספים למניעת זיופים עליהם החליטו בוועדה. לדבריה, "אנחנו מעדיפים עיכוב בפרסום התוצאות כדי לצמצם את הטעויות. מעריכים שמדובר בכמה שעות".

האזינו לריאיון עם אורלי עדס

עדס פירטה על המהלכים החדשים, ביניהם שלבים נוספים של הקראת תוצאות בקלפי ובוועדה האזורית, כדי לוודא שלא נעשתה טעות ברישום הנתונים. אך היא לא התייחסה לשאלת המצלמות בקלפיות. על אף העיכוב הצפוי, הוסיפה עדס: "צריך לזכור שבבחירות הקודמות בבוקר כבר היו יותר מ-80% מהתוצאות. בגלל הפערים הקטנים שהיו נדמה היה שאין תוצאות".

היא הוסיפה ששכרם של חברי הוועדות שיישארו על תום ספירת הקולות הועלה ב-315 שקלים. זאת כדי למנוע מצב שבו המזכיר מגיע לבד עם הקלפי לוועדה המחוזית, דבר שאסור על פי החוק. לדבריה, "יש תהליכים קטנים, שאני מקווה שכולם ביחד ייצרו תמונת מצב שונה". כמו כן היא הוסיפה: "בטוחה שהמשטרה תבין שתפקיד השוטר הוא יותר משמירה על הסדר, אלא גם על טוהר הבחירות".