אהוד ברק
פלאש 90

ברק על פרסום סיכול הפיגוע מסוריה: "ההתפארות - פוגעת בביטחון"

חבר המחנה הדמוקרטי אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "כשהפגיעה קשה ואתה לא מפרסם, אתה לא מכריח את הצד השני להיות מושפל"
כאן הערב
25 באוגוסט 2019
18:37

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר וחבר המחנה הדמוקרטי, אהוד ברק, תקף הערב (ראשון) את ראש הממשלה נתניהו על פרסום סיכול פיגוע הרחפנים הלילה מסוריה. לדברי ברק בתוכנית "כאן הערב", "לא נכון לפרסם הצלחות של פעולות שאנחנו עושים מעבר לגבול. כשהפגיעה קשה ואתה לא מפרסם, אתה לא מכריח את הצד השני להיות מושפל". עוד הוא אמר כי מדובר ב"שטות ורברבנות", וכי "נתניהו נוטה לפאר את עצמו".

האזינו לריאיון עם רן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב

"הפטפטת הזאת מיותרת לחלוטין", אמר ברק. "מדינת ישראל קידמה במשך עשרות שנים מדיניות עקבית של עמימות. כשאתה פועל היריב שלך יודע בדיוק מה הוא חטף. הפרסומת הזאת יש בה גם אלמנט של רהב אבל יותר מסוכן - היא חושפת בהכרח פרטים. ברגע שנחשפים פרטים מבצעיים על מה אנחנו יודעים. זה לא נכון לפרסם הצלחות ביטחוניות כאשר לא קרתה התנגשות בשמי המדינה. פעולות שאנחנו עושים מעבר לגבול יפה להן השתיקה. כאשר אתה פוגע ואתה לא מפרסם, אתה משאיר לצד השני מרחב של הכחשה, אתה לא מכריח אותו להיות מושפל, אתה לא מקדם את המהירות שבה הוא לומד לקחים.

"חשוב לנתניהו, לא רק בתקופת בחירות, הוא נוטה להחצין דברים ולפרסם אותם, והפרסום הזה יש בו יותר מטעם לוואי של שימוש למטרות פוליטיות אישיות. האיש יוצא חלציו, הפרזיט, קובע לגביו שהוא איש חלש שעושה שטויות. נתניהו הזה עושה הכל כדי לפאר ולרומם את עצמו. ההתפארות הזאת פוגעת בביטחון חד וחלק".