שר החוץ הבחרייני, ארכיון

שר החוץ הבחרייני: אין לגנות את מי שתוקף את איראן

רמז לתמיכה בישראל? ח'אלד בן אחמד צייץ בטוויטר הודעת תמיכה בתקיפות נגד איראן: טהראן היא מי שהכריזה עליינו מלחמה עם משמרות המהפכה שלה ועם חיזבאללה שלה. מי שתוקף את מאגרי הנשק שלה – זאת הגנה עצמית
רועי קייס
26 באוגוסט 2019
19:06

רמז לתמיכה בתקיפות הישראליות נגד גורמים איראנים? שר החוץ הבחרייני, ח'אלד בן אחמד, צייץ היום (שני) הודעת תמיכה בתקיפות נגד איראן. "טהראן היא מי שהכריזה עלינו מלחמה באמצעות משמרות המהפכה שלה וחיזבאללה שלה והמיליציות השיעיות בעיראק והמיליציות של החות'ים בתימן. אין לגנות את מי שתוקף את הגורמים האלה ומשמיד את מאגרי הנשק והתחמושת שלהם. זו הגנה עצמית", כתב.

בתוך כך, מוקדם יותר אמר נשיא לבנון מישל עאון כי התקפות ישראל בארצו הן הכרזת מלחמה וכי ללבנון הזכות להגן על ריבונותה. לדבריו, התקיפה האווירית של ישראל ברובע הדאחיה בביירות והתקיפה הלילה ליד גבול סוריה הן הפרה של החלטת מועצת הבטחון 1701, שסיימה את מלחמת לבנון השנייה.

"אנחנו שואפים לְשלום ולא למלחמה אבל לא נאפשר שאיש יאיים עלינו", אמר נשיא לבנון בפגישה עם שליח האו"ם, יאן קוביטש. ראש ממשלת לבנון סעד אל חרירי נועד עם שר ההגנה ועם מפקד הצבא ואמר כי תקיפת חיל האוויר הישראלי בדרום ביירות נועדה להגביר את המתיחות באזור.

שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יובל שטייניץ אמר בריאיון לתוכנית "כאן הערב" עם רן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב בתגובה לדברי נשיא לבנון: "מדובר בבובה של חיזבאללה, שהוא בעצמו שלוחה של איראן. מי שמאפשר לחיזבאללה להפוך את ארצו למחסן רקטות מול ישראל – הוא זה שאחראי לתוצאות. מדינה שתאפשר לתקוף את ישראל, עלולה לשאת בתוצאות קשות ביותר. קיבלנו החלטה שלא רק להתעצם מול הצד השני, אלא גם לבלום את הצבא האיראני. אנחנו נגן על עצמנו, ונבלום את הצבא האיראני מלתקוף אותנו בכל מקום שבו זה יידרש".