צילום: תומר נאוברג, פלאש 90
גן משחקים בדרום תל אביב

"הם חשבו שזו סוכרייה": בת 6 ופעוט בלעו קוקאין

אח ואחות מתל אביב שיחקו בגן שעשועים בדרום העיר ובלעו בשגגה חומר שנראה להם ממתק. הם פונו במצב קשה לבית החולים. אביהם: "אנחנו בטראומה"
אוריה אלקיים
27 באוגוסט 2019
16:43

שני אחים, ילדה בת 6 ופעוט בן שנתיים, אושפזו היום (שלישי) במצב קשה לאחר שבלעו קואין שנראה להם כסוכרייה ושמצאו אותו בגן שעשועים. השניים פונו לבית החולים איכילוב בעיר כשהם מפרכסים. בבדיקת מעבדה התגלה כי אותה סוכרייה הייתה למעשה קוקאין. הרופא שטיפל בהם סיפר כי הם סבלו מתופעות התואמות ללקיחת מנת יתר. כעת מצבם מוגדר קל.


אביהם של הילדים, אלעד אליאסי, שחזר: "היינו בבילוי בפארק החורשות. הרבה משפחות מאזור פלורנטין מגיעות אליו לבילוי", סיפר. הוא תיאר כיצד ראה לפתע הוא את ילדיו מפרכסים, "זה היה עניין של שניות. שאלתי את הבת הגדולה מה קרה והיא אמרה לי שהם ראו סוכרייה בתוך נייר כסף ושהיא טעמה ממנה", אחיה הפעוט שחשב שמדובר בממתק – בלע את החומר.

לטענת ההורים, הם נמצאים כעת בטראומה: "הזנחה פושעת שכמעט עלתה בחיי הילדים, שרק רצו לשחק בפארק הקרוב לביתם". לדבריהם, זהו גן שעשועים שבו מבלות משפחות רבות במשך היום, אך בלילה הוא מופקר לנרקומנים: "הילדים משחקים פה ומסביבם מזרקים ושאריות של סם". ורי הילדים הגישו תלונה למשטרה.


פרופסור מיגל גלטשטיין, רופא בכיר במיון הילדים "דנה" בבית החולים איכילוב בתל אביב, סיפר כי הפעוט היה בסכנת חיים כשהגיע למיון ושתוצאות המעבדה אישרו שמדובר בקוקאין. לדבריו, הילדים הגיבו במהרה לטיפול התרופתי ומצבם הוגדר קל. הם הועברו להמשך טיפול במחלקת הילדים.