יאיר גולן
יונתן סינדל, פלאש 90

גולן: "לא אתפלא אם רה"מ יגרור אותנו למלחמה מיותרת"

סגן הרמטכ"ל לשעבר מתח ביקורת על פרסום מבצעים צבאיים לצרכים פוליטיים ואמר כי לצערו זה קרה יותר מפעם אחת גם בתקופת ראש הממשלה הנוכחי
בחצי היום
28 באוגוסט 2019
17:09

האלוף במילואים יאיר גולן, חבר מפלגת "המחנה הדמוקרטי", תקף היום (רביעי) בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "לא אתפלא אם נתניהו גם יגרור את ישראל למלחמה מיותרת, זה לא יפתיע אותי". הוא אמר את הדברים בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב בתשובה לשאלה האם לדעתו ראש הממשלה ייקח את מדינת ישראל למלחמה כדי להאריך את כהונתו ולמלט עצמו מן השימוע.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

גולן מתח ביקורת על פרסום מבצעים צבאיים לצרכים פוליטיים ואמר כי לצערו זה קרה יותר מפעם אחת גם בתקופת ראש הממשלה הנוכחי. הוא הוסיף כי אם הפרסום אינו משרת את המטרה הביטחונית, הישירה הוא שלילי ביותר: "הכלל הוא לדבר כמה שפחות".

הוא ציין כי הממשלה אינה מספקת את רמת הביטחון הנדרשת וכי יש צורך במדיניות ולא במבצע צבאי. לדבריו, אין מה להיבהל מדיאלוג עם חמאס, משום שישראל מדברת עם הארגון באופן עקיף או ישיר ולכן אין ברירה, אם רוצים להגיע להסדרה חייבים לדבר עם האויב. "אנחנו הרבה יותר חזקים מחמאס, אבל צריך להשאיר את הפתרון האלים כמוצא האחרון", הוסיף גולן.

באשר לדיווחים על תחושת חוסר שביעות רצון בקרב גורמים ברשימת "המחנה הדמוקרטי" מהחיבור בין המפלגות, השיב גולן כי החיבור הוא לא עניין פשוט, אבל "בסך הכול יש אחדות מטרה ויש רצון לעבוד ביחד. העבודה המשותפת היא טובה מאוד".

האזינו לריאיון המלא עם האלוף במילואים יאיר גולן בכאן רשת ב: