כנס כחול לבן ברחובות
צילום: אלעד גוטמן

ירי כדורי הפלסטיק בכנס כחול לבן: מעצרם של החשודים הוארך ביממה

עורך דינם של החשודים לכאן חדשות: "מדובר בספין, הבגיר הצביע בעבר ליאיר לפיד". הנער בן ה-16 הודה בחקירתו ואמר שמדובר במעשה קונדס
הדס גרינברג
30 באוגוסט 2019
13:10

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (שישי) ביממה את מעצרם של שני החשודים, בני 16 ו-24 מרחובות, בירי כדורי הפלסטיק לעבר פעילי כחול לבן אמש בעיר. הנער החשוד הודה במעשה והביע חרטה. הוא הוסיף שמדובר במעשה קונדס בלי הקשר פוליטי. באירוע נפצעו קל שני פעילי המפלגה. 

עו״ד יוסי פריינטי המייצג את השניים אמר לכאן חדשות: ״אני בוש ונכלם לעמדת המשטרה בתיק בזוי ונבזה שכזה מכיוון שניתן להבין שמדובר בספין פוליטי שעלה לדרגים מיותרים. קטין שהודה במיוחס לו, בטח לא במעשה יזום, לא פלילי ולא פוליטי. מעשה שטות. הוא נקי מעבר פלילי.

"בית המשפט ניזון מעמדות פוליטיות ואם נרצה או לא נרצה הוא מושפע שהרי במהלך הדיון הועלו טענות שאינן רלוונטיות להליך המעצר. כל חטאו של הבגיר שהוא קרוב משפחה, שניהם אומרים הלכו לקנות בגדים בנס ציונה לא נעשה דבר במזיד. אנחנו יודעים מי עומד מאחורי ההליך הבזוי הזה. בנוסף הטענה שזה ממניע פוליטי מביכה שכן הבגיר הצביע ליאיר לפיד בעבר״.


האירוע התרחש בסיום נאומו של חבר הכנסת יאיר לפיד. למקום הוזעקו כוחות משטרה ומד"א. הפצועים נחבלו ולא נזקקו לפינוי. באירוע נכחו גם חברי הכנסת עידן רול ויואל רוזבוזוב. הם עזבו את המקום ורק כמה פעילים נשארו בו עם נציגי המשטרה.

לאחר שהאירוע הסתיים, יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע לזירת הכינוס ברחובות, ואמר: "מדובר באירוע חמור. אי אפשר להתעלם מהמגמה החמורה - גם בשבוע שעבר פעיל המפלגה הותקף ברחוב. ככה זה מתחיל ואנחנו זוכרים איך זה נגמר בפעם הקודמת. צריכה להיות פה מערכת בחירות אקטיבית ולא אלימה".

תגיות:
כחול לבן