יאיר לפיד ובני גנץ
צילום: פלאש 90

למקרה שהחוק יעבור: יאיר לפיד בודק רכישה של אלף מצלמות

מספר 2 בכחול לבן הורה לאנשיו לבדוק את הרכישה, אם חוק המצלמות אכן ייכנס לתוקף • ביקורת חריפה בכחול לבן על התנהלות בני גנץ ואנשיו בפרשת חברת CGI
יואב קרקובסקי
30 באוגוסט 2019
21:14

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד הורה לאנשיו לבדוק רכישה של אלף מצלמות למקרה שיעבור חוק המצלמות של הליכוד, כך דווח הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. 


בתוך כך, ביקורת חריפה בכחול לבן על התנהלות היו"ר בני גנץ ואנשיו בפרשת חברת CGI. גורמים במפלגה מטילים את האחריות על מקורביו של גנץ ואומרים כי לו היה מתייעץ עם ראשי מטה הבחירות היה מבין שחלק מהם היו איתו בקשר - ונכוו ממנו והתנהלותו.

אתמול התייחס לראשונה נשיא החברה לאבטחת המידע והשר לשעבר יעקב פרי לפרשה בכחול לבן, ולהאשמות מצד המפלגה כי החברה פועלת בשירות גורמים אחרים. "מצטטים דברים שלא היו ולא נבראו. אני מתקשה להבין מאיפה ההמצאות הזדוניות האלה", אמר פרי בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב.

מוקדם יותר השבוע אמרו גורמים בליכוד לכאן חדשות כי הוחלט להגיש הצעת חוק משלתית שתאפשר הצבת מצלמות בקלפיות. את ההצעה יקדמו משרדי המשפטים והפנים. הגורמים מסרו כי העבודה על ניסוח ההצעה החלה. ביום שני הודיע יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר כי הוא אוסר על הצבת מצלמות בקלפיות והורה להקים יחידת פיקוח על טוהר הבחירות.