בוריס ג'ונסון
צילום: אי-פי

ג'ונסון מאיים: אכריז על בחירות כבר ביום רביעי

דבריו של ראש ממשלת בריטניה מגיעים בתגובה לדיווחים כי קבוצה של חברי פרלמנט מהאופוזיציה, בהובלת היו"ר ג'רמי קורבין, יחד עם כמה חברי ממשלה, מתכוונים להצביע על חוק שימנע מג'ונסון לצאת מהאיחוד ללא הסכם
אנטוניה ימין
02 בספטמבר 2019
22:21

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון איים הערב (שני) בשיחה עם כתבים כי לא יהסס להכריז על בחירות כלליות במדינה כבר ביום רביעי. לאורך היום דווח בכלי התקשורת בבריטניה כי קבוצה של חברי פרלמנט מהאופוזיציה, בהובלת היו"ר ג'רמי קורבין, יחד עם כמה חברי ממשלה, מתכוונים להצביע על חוק שימנע מג'ונסון לצאת מהאיחוד ללא הסכם. 


ראש ממשלת בריטניה התייחס לדיווחים ואמר כי האיחוד רואה שבריטניה רוצה בהסכם. "אנחנו גם מחוייבים לברקיט ללא הסכם. הדבר שעשוי להפריע לנו הוא שחברי פרלמנט יובילו לדחייה נוספת", אמר ג'ונסון. ראש הממשלה אמר שהוא מאמין כי עד ה-31 לאוקטובר, מועד יציאת בריטניה מהאיחוד, הם יקבלו הסכם חדש והוסיף - "לא אקבל שום דחייה. אני לא רוצה בחירות, ואתם לא רוצים בחירות". 

גורם בכיר בממשלת בריטניה אמר לרשת סקיי ניוז שהממשלה צפויה להגיש הצעת חוק על בחירות בזק, עליה יצביעו מחרתיים, אם חברי האופוזיציה וקבוצת "המורדים" ינצחו בהצבעה על דחיית הברקזיט. ג'ונסון, שנבחר לראש ממשלת בריטניה בסוף חודש יולי, הודיע עם מינויו כי אינו מאמין בהסכם הברקזיט, והכריז שאם לא יהיה הסכם חדש, הוא יוציא את בריטניה מאירופה במועד המתוכנן גם ללא הסכם.

מוקדם יותר דווח ברשת BBC כי ראש ממשלת בריטניה ביקש לכנס את חברי הקבינט על מנת לשכנע אותם להצביע בעד פיזור הממשלה במקרה שחברי האופוזיציה יצליחו להעביר את החוק המתוכנן.