הנגבי, פרץ ודורנר
צילומים: פלאש 90

פרץ: רה"מ שלא שומר על קור רוח מול קרא – לא ישמור על קור רוח במערכה

הקלטות נתניהו-קרא | שופטת העליון לשעבר דליה דורנר אמרה לכאן רשת ב כי "הפיזור שנתניהו הציע למועצת הכבלים זה שימוש בסמכותו לרעה" • השר הנגבי: "זה לגיטימי. יש לנו ראש ממשלה פייטר וגם אנושי"
מערכת כאן חדשות
03 בספטמבר 2019
14:03

"ראש ממשלה שלא מצליח לשמור על קור רוח מול איוב קרא, קשה לי להאמין שהוא יוכל לשמור על קור רוח כשתהיה לו מערכה כוללת בדרום או בצפון". כך אמר היום (שלישי) יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ בריאיון לכאן רשת ב. פרץ אמר את הדברים על רקע פרסום הקלטות השיחות בין נתניהו לשר התקשורת לשעבר איוב קרא סביב הצלת ערוץ 20 שפורסמו אמש בחדשות 13 ובהן נשמע נתניהו צועק: "איוב, השתגעת?".

לדברי יו"ר העבודה, מדובר ב"הקלטה מבישה, אובדן עשתונות מוחלט". הוא הוסיף כי "ראש הממשלה יצא כאן מכליו כי הוא טיפל בנושאים אולי הרגישים ביותר שלו של איך אפשר להשתלט על התקשורת. של איך אפשר להקטין את התקשורת החופשית ולהגדיל את התקשורת הנשלטת על ידיו".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ

הוא קישר את הדברים לקריאה שפרסם נתניהו נגד כתב חדשות 12 גיא פלג ואמר מנגד: "אני לא אחד שמפונק בתקשורת. כשיש לה יכולת והזדמנות, הם נועצים בי את ציפורניהם בצורה הכי משמעותית. אבל אני לעולם לא אסכים שיפגעו בתקשורת, אני אלחם בכל כוחי כדי שהתקשורת הישראלית תישאר תקשורת חופשית. זה אחד הכלים החשובים ביותר להגן על אזרחי ישראל".

שופטת העליון לשעבר: "נדהמתי ונבהלתי"

גם שופטת העליון לשעבר, דליה דורנר, המכהנת כיום כנשיאת מועצת העיתונות, הגיבה בתוכנית להקלטות ואמרה: "נדהמתי ונבהלתי. אני מבינה שראש הממשלה מעוניין שערוץ 20 ישדר חדשות, אבל אין לו שום סמכות, אלא למועצה". לדבריה, "הפיזור שהוא הציע למועצה זה שימוש בסמכותו לרעה. לא כל מה שממשלה רוצה היא יכולה להשיג - הוא צריך להתייעץ משפטית".

האזינו לריאיון המלא עם דליה דורנר

לעומתם, השר צחי הנגבי מהליכוד גיבה את ראש הממשלה והסביר: "נתניהו נושא באחריות של תפקוד השרים בכל המשרדים. ההקשר היה זעם חד-משמעי על מאמצים בוטים שהיו להביא לסגירתו של ערוץ 20, כבשת הרש. זה לגיטימי. יש לנו ראש ממשלה פייטר וגם אנושי. גם ראש ממשלה רשאי להיאבק על מה שהוא מרגיש כעוול יום-יומי. אני מבין אותו. עושים לו משפט שדה כל לילה בחדשות".

האזינו לריאיון המלא עם השר צחי הנגבי

לדברי הנגבי, "היועץ המשפטי לממשלה הגדיר באופן מדוייק באילו תחומים בעולם התקשורת ראש הממשלה מנוע מלעסוק, זה לא כלול באיסור". השר הוסיף כי "מי שהדליף את ההקלטות בסך הכל חיזק את העמדה של המחנה הלאומי".