שר המשפטים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אוחנה: "אני רוצה שבכל קלפי תהיה מצלמה"

שר המשפטים בריאיון לכאן רשת ב: "אנחנו לפני מערכת בחירות כאשר גילינו שהיו מספר רב של זיופים. אנחנו לא מבקשים לשנות את כללי המשחק – אלא לוודא שייתקבלו ההחלטות האמיתיות" | האזינו
קלמן ליברמן
04 בספטמבר 2019
09:13

"מבקשים להציב מצלמות כדי לוודא שייתקבלו ההחלטות האמיתיות": כך אמר היום (רביעי) שר המשפטים אמיר אוחנה בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב על חוק המצלמות. "אנחנו לפני מערכת בחירות כאשר גילינו שהיו מספר רב של זיופים. אנחנו לא מבקשים לשנות את כללי המשחק – אלא להציב מצלמות כדי לוודא שייתקבלו ההחלטות האמיתיות. גם היועץ המשפטי לממשלה לא יוצא נגד זה באופן מהותי", הוסיף.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם שר המשפטים בכאן רשת ב

אוחנה התייחס גם לדברי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות שאמרה אתמול כי ישנם גורמים הפועלים באופן שיטתי כדי להציג את פגמיה של הרשות השופטת, ואמר: "ענקי משפט מתחו ביקורת על המקומות שאליהם הלכה מערכת המשפט. אם זה הנשיא לנדוי המנוח ואם זה שופטים רבים נוספים. גם אם אין הסכמה ביני לבין חיות יש יחסי עבודה תקינים".

אוחנה גם טען כי נכונה הקביעה שהן נשיא איראן ומנהיג חיזבאללה והן העיתונאים אמנון אברמוביץ' וגיא פלג – אינם רוצים שראש הממשלה נתניהו ינצח בבחירות: "איני אומר שאברמוביץ' ופלג הם על אותו מישור כמו רוחאני ונסראללה, אבל עובדתית נכון לומר שכולם אינם רוצים שהציבור יצביע מחל", אמר בתשובה לשאלה על תעמולת הבחירות של הליכוד המציגה את תמונותיהם של הארבעה בסיסמה: "הם לא רוצים שתצביעו מחל".

שר המשפטים התייחס גם לניסיונות לשכנע את עוצמה יהודית שלא להתמודד בבחירות וטען שהוא לא חלק מזה, אבל התייחס לאחוז החסימה: "אני מציע, ונחשוב אם לעשות את זה אחרי הבחירות, שכל מפלגה תוכל לומר במידה שהיא לא עוברת אחוז החסימה – למי היא מעבירה את קולותיה. זה בעיניי חכם יותר מאשר להוריד את אחוז החסימה".