זאב דולינסקי
צילום: מתוך פייסבוק

בצל החשד לשוחד: יועץ הנשיא זאב דולינסקי הושעה לחצי שנה

פרסום ראשון: ההחלטה להשעותו התקבלה לאחר שהיועמ"ש העביר את חוות דעתו למנכ"ל בית הנשיא. לפי חוות הדעת עולה החשד כי העברות של דולינסקי נושאות עימן קלון. מנגד טוען יועץ הנשיא כי יש לבטל את ההשעייה משום שלא נערך לו שימוע
אמוץ שפירא
04 בספטמבר 2019
12:06

החשד לעבירות טוהר המידות בבית הנשיא – פרסום ראשון: מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי החליט להשעות למשך חצי שנה את יועץ נשיא המדינה, זאב דולינסקי, בעקבות החקירה שנפתחה נגדו לפני כמה שבועות.

לפני כחודש השעה טובי את דולינסקי בהסכמה כדי שלא להביך את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אך עתה החליט להשעותו לחצי שנה וללא הסכמתו. זאת לאחר שקיבל טובי את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שלפיה מחומר הראיות שנאסף עד כה יש חשדות משמעותיים לביצוע עבירות שחלקן נושאות עימן קלון בגין שוחד, הפרת אמונים, שיבוש הליכי משפט ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

בהחלטתו מאפשר טובי לדולינסקי לטעון בכתב נגד ההשעייה בתוך עשרה ימים. דולינסקי טוען כי יש לבטל את ההשעייה משום שההחלטה התקבלה מבלי שנערך לו שימוע.

דולינסקי פנה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים והודיע כי בכוונתו להגיש בימים הקרובים תביעה נגד בית הנשיא. הוא הגיש בקשה דחופה למתן צו ארעי במעמד צד אחד שבה הוא מבקש להקפיא את השעייתו וזאת עד למתן פסק דין בתביעה שבכוונתו להגיש. הדיון בבקשה נקבע לשבוע הבא.

עורך דינו של דולינסקי, אילה הוניגמן: "החלטת ההשעיה של מר דולינסקי התקבלה ללא שימוע כמתחייב בחוק. חרף פנייתי בכתב למנכ״ל, לפני כשבוע, לקיים שימוע למר דולינסקי, ההחלטה התקבלה ללא קיום שימוע. מדובר בפגיעה קשה וחמורה בזכות בסיסית של מר דולינסקי להשמיע ולהביא טיעוניו טרם תתקבל החלטה בעניינו".