אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

אם מהשרון חשודה בהתעללות בבנה בן השנתיים

בת 22 נעצרה אתמול בבית החולים שניידר בחשד להתעללות בבנה לאחר שהרופאים חשדו כי חבלותיו לא נגרמו מנפילה, כפי שסיפרה להם. היום היא תובא לדיון בהארכת מעצרה
הדס גרינברג ואורלי אלקלעי
04 בספטמבר 2019
13:01

אם לפעוט בן שנתיים עוכבה אתמול (שלישי) לחקירה בחשד להתעללות בבנה, ובסיומה היא נעצרה. מדובר באם חד הורית, בת 22 מאחת הערים באזור השרון, שהגיעה אתמול עם בנה לבית החולים שניידר בפתח תקווה. היא סיפרה לרופאים שהילד נפל, אולם בדיקה שביצעו העלתה את חשדם שלא מדובר בחבלות שנגרמו כתוצאה מנפילה ודיווחו למשטרה.

האם נעצרה בבית החולים ותובא היום לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה. הילד נשאר לאשפוז בבית החולים. מהמשטרה נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות.

שלשום (שני) הוגש כתב אישום נגד הורי הילדה בת השבע שעברה התעללות והזנחה בבית בלוד. כתב האישום מגולל מספר רב של מקרי אלימות, התעללות והזנחה חמורים שביצעו ההורים, בני ה-51 וה-36, בילדה וכללו, בין היתר, תקיפות בידיהם ובאמצעות חפצים שגרמו לה לכוויות ולחבלות בכל חלקי גופה. ההורים, על פי כתב האישום, קילחו אותה במים רותחים, כלאו אותה בחדרה או בחדר השירותים וכפתו אותה בחבל עד שנגרמו לה חבלות חמורות. השניים אף מואשמים כי מנעו מבת השבע אוכל, לא דאגו לה לטיפולים רפואיים והשאירו אותה לבד בבית ללא השגחה. בנוסף, האם מואשמת שדחפה אותה במדרגות וגרמה לה לשבר בידה.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נוסף נגד אם, תושבת נתניה בת 39, בגין ניסיון לרצוח את בנה הפעוט בן הארבע. על פי כתב האישום, לאחר ויכוח קולני עם בן זוגה ולאחר ששתתה הרבה אלכוהול, האם,  אזרחית מדינה מזרח אירופית, הצמידה סכין לצווארו של הבן והחזיקה אותו כשפלג גופו העליון מחוץ לחלון.