קובארי
צילום: יח"צ, אהוד איתן

בחירות העורכים - כאן 88 | 3.9.2019

עדכון אחרון - 3.9.2019
מערכת כאן
04 בספטמבר 2019
13:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

קובארי - אלול

אומרים שאפשר להוציא את האדם מהדת אבל אי אפשר להוציא את הדת מהאדם ואביגייל קובארי היא דוגמא מושלמת. לפני כמה שנים היא חזרה בשאלה והקימה את להקת קובארי יחד עם זיו זק וחברים נוספים. אבל מדי פעם נגיעות הדת מתערבבות באלטרנטיב החילוני של הלהקה ונוצר שעטנז נפלא. הסינגל "אלול", (מתוך אלבום חדש - פרטים בקרוב), נכתב בזמן שאביגייל השתתפה בתוכנית "אלול" של מדרשת עין פרת. חמישה שבועות שבהם דתיים וחילוניים לוקחים הפסקה מחייהם וחופרים קצת בנפש. הסדנא ואלול (החודש האחרון בשנה העברית), הציפו אצלה תחושות מהעבר שהפכו לשיר מקסים ומושלם לתקופה הנוכחית. 

כך היא כותבת על השיר: "הפרידה מהקיץ החופשי והמותר ובואו של חודש אלול באופן אישי, איימו עליי תמיד ועדיין. סיורי ה׳סליחות׳ מטעם בית הספר, ניגונים קודרים, תיאורים מפחידים בתוך מחזור יום הכיפורים ותפילת הוידוי שהחריפה ביקורת אישית עמוקה. השיר נכתב בבקשת סליחה וחמלה כלפי עצמינו״.

רז שמואלי - אומרים שזה אתה (קול שני)

לפני כמה שנים רז שמואלי שיפצה במו ידייה את הדירה והפסקול שליווה אותה היה "אומרים שזה אתה", אלבום הסולו המופלא של גדי רונן (1:1, דבק, החצר האחורית ועוד). לכן כשהזמנו אותה להתארח יחד עם גדי בתוכנית הרשת החדשה שלנו "קול שני" היא לא היססה. בתוכנית אנחנו מפגישים בין יוצרים לבצע גרסאות כיסוי זה לזה לצד ביצועים משותפים. רז בחרה לבצע את שיר הנושא של אותו אלבום שליווה אותה בשיפוצים. התוצאה שובת לב, פרשנות מנימליסטית ויפה לשיר שכבר בגרסתו המקורית היה נהדר.

התוכנית צולמה והוקלטה ב-Alt Music Studio בעפולה.
פרק הבכורה ופרקים נוספים מחכים לכם כאן.

Julia Jacklin - Don't Know How To Keep Loving You

בעוד שנייה יתחילו סיכומיי העשור ואחת התופעות הבולטות שיצוצו היא עליית הכוח הנשי בסצנת האינדי-אלטרנטיב העולמית. לצד שרון ואן אטן, קורטני ברנט וסטלה דונלי, שכבר עשו לעצמן שם, יש עוד רבות שעשות את דרכן כעת. אחת מהן היא Julia Jacklin שאלבומה השני Crushing הוא אחד האלבומים הבולטים של השנה. השיר Don't Know How to Keep Loving You הוא אחת הסיבות שהאלבום ראוי לכל תשומת הלב. ג'וליה מצליחה לנסח תחושות שאלפי זוגות ותיקים מרגישים - "מה עכשיו?".

Michael Kiwanuka - You Ain't The Problem

אחרי שפרץ לתודעה עם Home Again וכבש לבבות עם Cold Little Heart שהפך ללהיט בזכות הפתיח של הסדרה "שקרים גדולים קטנים", מייקל קיוואנוקה מוציא בשעה טובה אלבום חדש. גם הפעם הוא משתף פעולה עם המפיק Danger Mouse שהפיק את אלבומו המופתי Love & Hate מה שרק מגביר את הציפייה. בהודעה שצורפה לצאת הסינגל החדש כותב קיוואנקה כי האלבום הקודם היה כמו טיפול, חפירה עצמית וחיפוש. אבל האלבום החדש מגיע ממקום בטוח יותר ונסיון אמיץ ונועז יותר. זה אלבום קבלה עצמית ותחושת נצחון, אלבום שתוהה "מה זה אומר להיות בן אנוש בימינו אנו?".

נ.ב. האלבום החדש שיצא ב-25 באוקטובר מלווה בסדרת רשת חדשה - Tour Life 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Bluberry – Heliocentric
ג'יין בורדו – אוקיינוסים
דניס לויד – Like A Stone
זיו שליט – הקצב של הזמן
קרולינה – Don't Play With My Heart
Bon Iver – Hey Ma
Brittany Howard – Stay High
Fruit Bats - A Lingering Love
HAIM - Summer Girl
Stereophonics – Fly Like An Eagle
The Highwomen - Crowded Table
The National – Rylan

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)
לארכיון מדור בחירות העורכים