ריבלין בוועידת המשפיעים, הבוקר
אבשלום ששוני וגדעון מרקוביץ', עבור חדשות 12

ריבלין: הופתעתי כשנתניהו לא החזיר לי את המנדט אחרי שלא הרכיב ממשלה

נשיא המדינה בוועידת המשפיעים: רואה בחומרה רבה אפשרות שתהיה מערכת בחירות שלישית בתוך שנה, אעשה כל מאמץ שזה לא יקרה
יואב קרקובסקי
05 בספטמבר 2019
11:35

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר הבוקר (חמישי) כי הופתע שראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא החזיר לו את המנדט לאחר שלא הצליח להרכיב ממשלה במועד שקבע החוק לאחר הבחירות הקודמות. ריבלין אמר כי הוא רואה בחומרה רבה אפשרות שתהיה מערכת בחירות שלישית בתוך שנה, וחייבים לעשות כל מאמץ שזה לא יקרה. "אעשה כל מה שאני צריך לעשות מתוקף תפקידי שזה לא יקרה, אמר הנשיא בוועידת המשפיעים של חברת החדשות של ערוץ 12.

לשאלה אם יבקש ממשלת אחדות, השיב ריבלין: "האפשרויות כמובן תלויות בתוצאות הבחירות. הכנסת היא בית הנבחרים, והממשלה מקבלת את אמון הכנסת לאחר בחירות בהתאם לכתוב בחוק. אין לנו חוקה, עד הבחירות האחרונות הייתה חוקה לא כתובה, היו כללי משחק ברורים. אם היינו מבקשים לשנות, היינו עושים זאת רק לגבי הקדנציה הבאה של הכנסת".

עוד אמר הנשיא: "הואיל וניתן היום להתעלם מחוקה בלתי כתובה, שכן אין לנו כזו, אנחנו צריכים ללמוד את החוק על מנת לשמר את אותן המערכות שימשו חוקה בלתי כתובה בישראל על מנת שלא תהיינה הפתעות כאלה ואחרות".

על אי החזרת המנדט אליו, אמר עוד: "מה שעומד על סדר היום בדמוקרטיות בעיקר בימינו הם נושאים פופוליסטיים שהם מאפשרים לאנשים לרכוש את הכוח הדרוש כדי לנהל את המדינה. יחד עם זאת הגלובליזם הוא יש לו הישגים לא מעטים גם בימינו אנו".