תלמידים בבית הספר, אילוסטרציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הרפורמה של פרץ: ייאסר השימוש בסמארטפונים בבתי הספר היסודיים

שר החינוך הודיע על התוכנית ולפיה השימוש יתאפשר רק בהגעה וביציאה מבית הספר. בחטיבות הביניים ובתיכונים יימשך המצב הקיים אך ייבחן שינוי. פרץ: רוב ההורים רוצים הגבלות
לירן כוג'הינוף ושירה הדס נקר
05 בספטמבר 2019
17:20

שר החינוך רפי פרץ הודיע היום (חמישי) על הגבלת שימוש בסמארטפונים בבתי הספר היסודיים. במסגרת הרפורמה השימוש בטלפונים יתאפשר רק בהגעה וביציאה מבית הספר, וייאסר גם בהפסקות. בנוגע לחטיבות הביניים והתיכונים הוסיף פרץ כי הצוות המקצועי ימשיך לפעול כדי לגבש מענה מתאים לכך.

פרץ אמר כי מיד עם כניסתו לתפקיד הנחה את מנכ"ל משרדו להקים צוות מקצועי בראשותו שיבחן את הסוגיה. "במהלך החודשים האחרונים שקד הצוות המקצועי על גיבוש הנחיות חדשות לשימוש בפלאפונים כשהדגש הוא על בתי הספר היסודיים", אמר.

"עשינו סקר בקרב הורים, וגילנו שהרוב רוצה שיהיו הגבלות על השימוש בטלפונים חכמים בבתי הספר. ההשפעות קריטיות בגילאי היסודי, על ההתפתחות הקוגניטיבית של הילדים, המרחב החברתי, ועל יכולת קשב וריכוז", הוסיף פרץ. לגבי המוסדות העל יסודיים הוסיף: "רגע תמשך המדיניות לפי חוזר מנכ"ל הקודם בו מנהל בית הספר והצוות החינוכי בשיתוף עם ההורים והתלמידים יקבעו את המדיניות הבית ספרית בעניין".