יצחק אספה

דריסת ארי נשר: יצחק אספה הורשע בהפקרה ובשיבוש הליכי חקירה

הכדורגלן שדרס למוות את ארי נשר זוכה מחמת הספק מנהיגה בשכרות ומנהיגה במהירות מופרזת. השופט ציין כי אינו מאמין לאספה שלא שתה והבהיר: "לא ייתכן שלא שמע את הרעש שבקע מרכבו לאחר התאונה"
רום ליאור
10 בספטמבר 2019
09:47

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את הכדורגלן יצחק אספה בהפקרה ובשיבוש הליכי חקירה. עם זאת, אספה זוכה מחמת הספק מנהיגה בשכרות, אך השופט צבי גורפינקל ציין כי אינו מאמין לאספה שלא שתה. הכדורגלן זוכה מחמת הספק גם מנהיגה במהירות העולה על המותר.


השופט גורפינקל אמר בדיון כי לא ייתכן שדווקא הנאשם לא הבחין בעוצמת הפגיעה או ברעש שנגרם ממנה. "לא ייתכן שלא שמע את הרעש שבקע מרכבו לאחר התאונה במהלך הנסיעה. אני דוחה את עדותו של הנאשם שטען שלא הבחין באופניים שסטו לכיוונו או בתאונה", הבהיר.

עורכת הדין רותם נוימן וסרמן, פרקליטה במחוז תל אביב, התראיינה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, והתייחסה לסעיף הזיכוי: "במשפט פלילי רמת הוודאות שבית המשפט דרוש לה כדי להרשיע אדם היא רמת ודאות מאוד גבוהה. משום שמדובר בעניין מדעי של רמת אלכוהול בדם, השופט נדרש לחוות דעת. לכן הוא זוכה מחמת הספק בסעיף הנהיגה בשכרות". 

באפריל האחרון העיד נגד אספה חברו, הכדורגלן עומר לקאו: "ראיתי אותו שותה כוס או שתיים של וודקה. כשהגענו ראינו את האוטו שלו ושאלנו איך זה קרה. רוב הזמן הוא פשוט היה בהלם". לקאו שחזר בבית המשפט כי בילה עם אספה בליל התאונה, וראה אותו שותה "כוס או שתיים של וודקה" במסיבת יום הולדת של חבר משותף במועדון בתל אביב. לאחר מכן, תיאר את שיחות הטלפון בין השניים. "בשיחה הראשונה הוא אמר לי שהוא חושב שיש לו פנצ'ר", נזכר לקאו. "בשיחה השנייה אמר שהוא חשב שפגע במשהו".

אספה נאשם בפגיעה ובהפקרה של ארי נשר בתל אביב בספטמבר בשנה שעברה. בין השאר, טען לקאו כי לאחר התאונה הוא קיבל שיחות טלפון מאספה שבהן שינה את גרסאותיו. האישום נגד אספה הוגש בחודש אוקטובר 2018, בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, שיבוש מהלכי משפט ועוד. זאת, לאחר שפגע עם רכבו בארי נשר ובחברו שרכבו על אופניים חשמליים. אספה לא הואשם בעבירת הריגה או גרימת מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, במהלך בילוי במועדון שתו אספה וחבריו שלושה בקבוקי וודקה. בתום הבילוי נהג אספה כשהוא שיכור ובמהירות הגבוהה מהמותר, ופגע בארי נשר שהורכב על חלקם הקדמי של האופניים על ידי חברו. לאחר מכן נמלט אספה מהזירה, התקשר לחברו ארבע פעמים וסיפר תחילה כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל, אך לאחר מכן תיקן ואמר כי ״פגע במשהו והמשיך לנסוע״. בהמשך הלילה ביקש הנאשם מחברו להתקשר לחברת השכרת הרכב על מנת שזו תיקח את הרכב למוסך, ובכך יטושטשו הראיות לתאונה.

ארי נשר בן ה-17, בנו של הבמאי אבי נשר, נפצע קשה מאוד בתאונת הפגע וברח שאירעה ב-24 בספטמבר 2018 בשדרות רוקח בתל אביב, נפטר לאחר כשלושה ימים בבית החולים איכילוב בעיר. משפחתו של נשר הסכימה לתרום את איבריו.