iogi

בחירות העורכים - כאן 88 | 10.9.2019

עדכון אחרון - 10.9.2019
מערכת כאן
10 בספטמבר 2019
12:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

יוגב גלוסמן - צמח

לפני חודש קיבלנו הצצה ראשונה לעולם החדש של יוגב גלוסמן עם "מאה מדרגות", סינגל בכורה בעברית. אחרי אלבום הבכורה היפייפה The Ceiling שהיה כולו באנגלית ויצא תחת הכינוי iogi, הוא ממציא את עצמו מחדש בעברית. השיר החדש "צמח" מציג גם צד מוזיקלי חדש, קצת יותר מהעולמות של The Cure ודיוויד בואי של שנות השמונים. השיר עוסק בהתמודדות עם שינויים; החרדה, הפחד והקבלה. האלבום "מישהו בדלת" צפוי לצאת בימים הקרובים.

מיקה שדה - Let the Waterfall

מיקה שדה כבשה לנו את הלב ב-2016 עם השיר המתוק Little Things והאלבום הנפלא Birds & Guitars. מאז היא יצאה לחיפוש קל כשנטשה את העולמות האקוסטיים לטובת האלקטרוניים עם ההרכב Kim & the Sun. כעת היא חוזרת עם אלבום סולו ומשלבת בין שני העולמות. האלבום החדש שלה, My Emotions, ייצא בקרוב וסינגל הבכורה Let the Waterfall הוא שיח תמיכה בין אישה לאישה. המפל מסמל רגשות מתפרצים ובלתי נשלטים ואת הניסיון לשבור מחסומים ופשוט לשחרר. מי יודע, אולי השיר יעזור לא רק לנשים, לשבור מחסומים ופשוט לשחרר. 

Lana Del Rey - The Greatest

לנה דל ריי הוציאה לאחרונה את אחד האלבומים המדוברים של השנה, Norman Fucking Rockwell. התחושה היא שלנה מסכמת לא רק את הקריירה והחיים אלא את ימי הרוקנרול, את זמנה של האנושות על הכדור הזה ועוד כמה דברים. השיר The Greatest הוא קפסולה של ז'אנרים ושירים מהם לנה "משאילה" כמה לחנים. זה שיר רוק אבל אחרי שהוא עבר כביסה עם מרכך "לנה דל ריי". The Greatest מלא ברפרנסים טקסטואלים לשירים כמו Life On Mars של בואי, Kokomo של הביצ' בויז ועוד. יש בו געגוע לימים פשוטים יותר לפני שכל העולם ידע מי זו לנה דל ריי. התחממות גלובלית, השריפות בקליפורניה, כאוס פוליטי, חרדה קיומית ושאר ירקות כל אלו בשיר אחד בן חמש דקות ולא, זה לא מרגיש עמוס בכלל, איכשהו, כמו במציאות, כל הדברים האלו חיים יחד. 

Liam Gallagher - Once

העולם מתגעגע לאואזיס - זה לא חדש שכולם מפנטזים על איחוד, לפחות לאיזו הופעה אחת. אבל האחים גאלגאר בשלהם ממשיכים ליצור בקצב מאוד מרשים, כמעט כל שנה שניהם מוציאים אלבומי סולו ולרוב היה זה נואל שיצא עם ידו על העליונה. אבל בשנים האחרונות ליאם משווה ואפילו מתעלה. ב-2017 הוא הוציא את אחד משירי השנה שלנו For What it's Worth ועכשיו מגיע Once שיר מרגש שלוחץ על כל הנקודות במיוחד אם אתם מתגעגעים ללהקה האם. 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Bluberry – Heliocentric
ג'יין בורדו – אוקיינוסים
דניס לויד – Like A Stone
זיו שליט – הקצב של הזמן
קובארי – אלול
קרולינה – Don't Play With My Heart
רז שמואלי – אומרים שזה אתה
Bon Iver – Hey Ma
Brittany Howard – Stay High
Fruit Bats - A Lingering Love
Julia Jacklin - Don't Know How To Keep Loving You
Michael Kiwanuka - You Ain't The Problem
Stereophonics – Fly Like An Eagle

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים