נתניהו יורד מהבמה בזמן אזעקה באשדוד
צילום מסך

השר כ"ץ: "לראש הממשלה אין שיקול דעת, הוא היה חייב להתפנות"

שר החוץ אמר את הדברים בתגובה לטענות לפיהן פינוי רה"מ בזמן אזעקה מהווה פגיעה בכבוד הלאומי. על הצהרת נתניהו להחיל ריבונות על בקעת הירדן אמר כי הדבר נדחה לאחר הבחירות מסיבות משפטיות
הבוקר הזה
11 בספטמבר 2019
07:56

"ראש הממשלה הוא הוא אישיות מאובטחת, הוא חייב לציית להוראות השב"כ וחייב לפנות אותו לחדר המוגן, אין לו שום שיקול דעת". כך אמר הבוקר שר החוץ ישראל כ"ץ בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. השר כ"ץ אמר את הדברים בתגובה לטענות לפיהן פינוי ראש הממשלה בעקבות אזעקה מהווה פגיעה בכבוד הלאומי. כ"ץ הוסיף "אני עצמי כאישיות מאובטחת ביקשתי להישאר אבל נתקלתי בסירוב מוחלט ונלוויתי לראש הממשלה".

בהמשך לדברים אמר שר החוץ כי "ייתכן שהחמאס מצטרף לאבו מאזן ולציר האיראני, כשהוא רוצה לפגוע בסיכויים של נתניהו להיבחר". כ"ץ הוסיף כי "הציבור יודע שיש מדיניות נועזת אחרת תקיפה מול איראן והשלוחות של איראן ואנחנו נדע לייצב את כל הגזרות כולל בעזה".


אמש בעקבות הירי מעזה לעבר הדרום והאזעקות שנשמעו באשקלון ובאשדוד, נאלץ רה"מ להפסיק נאום פוליטי שנשא באירוע של הליכוד באשדוד, ולהתפנות למרחב מוגן. נתניהו קרא לנוכחים באירוע להתפנות גם כן. כמה דקות לאחר שנשמעו האזעקות שב נתניהו לנאום.

השר כ"ץ התייחס גם להצהרת ראש הממשלה מתכוון להחיל ריבונות על בקעת הירדן במידה וייבחר שוב לראשות הממשלה. לדבריו: "התחייבות רה"מ להחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן קובעת קו מדיני ברור". כ"ץ הוסיף כי "מסיבות משפטיות הדבר הזה נדחה לאחרי הבחירות ובעזרת השם אחרי הבחירות גם יקוים". לדבריו הוא משוכנע כי הממשל האמריקני יגבה את ההחלטה.

במקביל לאירוע של הליכוד באשדוד, בעיר התקיים אמש גם אירוע בהשתתפות יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ואירוע של כחול לבן באשקלון בהשתתפות גבי אשכנזי. ח"כ אשכנזי צייץ בטוויטר לאחר האזעקות: "אנחנו לא בורחים. אנחנו מחויבים ואנחנו פה, ממשיכים בכנס באשקלון כרגיל. אנחנו לא מפחדים - לא מחמאס ולא מחיזבאללה". מספר ארבע ברשימת "ימינה", שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, צייץ בטוויטר: "זוהי השפלה לאומית".

האזינו לריאיון המלא עם השר ישראל כץ בכאן רשת ב