אחיו של אברה

אילן מנגיסטו: אבו מאזן אמר שינסה להציל את אחי

אחיו של אברה מנגיסטו, שמוחזק בשבי החמאס, בריאיון ל"ערב ערב": "הוא הבטיח לאבא שהוא יעשה את כל המאמצים כדי שהאור והחיוך יחזרו למשפחה"
ערב ערב
12 בספטמבר 2019
19:27

"אבו מאזן מבין שזו סוגייה אנושית ואין שום הצדקה להחזיק אותו בשבי": כך אמר היום (חמישי) אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו שמוחזק בידי חמאס כבר חמש שנים, בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 על הפגישה שערכה המשפחה אתמול עם אבו מאזן בניסיון להשיב את אחיו הביתה. עוד אמר מנגיסטו: "לא חושב שנעשו פניות מהממשלה לאבו מאזן. הוא מאוד הזדהה עם הכאב והסבל של המשפחה. הוא הבטיח לאבא שהוא יעשה את כל המאמצים כדי שהאור והחיוך יחזרו למשפחה".

מנגיסטו סיפר כי הפגישה נערכה ביוזמת חבר הכנסת לשעבר שלמה מולה: "המשפחה שלחה דרכו מכתב לאבו מאזן ושמה סיפרנו על הסבל של המשפחה ושל אברה. לשמחתנו הוא נענה". על השאלה האם הוא חושב שלאבו מאזן יש השפעה על חמאס, ענה: "אני בטוח שלאבו מאזן יש השפעה אם הוא יהיה מעורב בסוגייה. המפגש חשף את הנושא של אברה לתקשורה הערבית. אבו מאזן נתן רשות לכלי התקשורת להיות בפגישה וזה מראה על נכונות מצדו. הוא יעשה את המאמצים להציל את חייו של אחי".

לטענת מנגיסטו, המשפחה לא מסירה את האחריות מהממשלה: "לא מסירים את האחריות מהממשלה להשיב את אזרחיה. זה רק עוד מאמץ קטן להשיב את אחי אברה. חובה לפנות לכל גורם או בעל השפעה שיכול לפעול בנושא".

מנגיסטו סיפר שהמשפחה לא מודעת למצבו הבריאותי של אברה ושכבר חמש שנים הם חיים בחוסר ודאות: "אנחנו חמש שנים בסבל איום ונורא ובחוסר ודאות למצבו. נקודת ההנחה היא שהוא בחיים. אבל אין לנו אות כלשהו עדיין". מנגיסטו הוסיף כי אחד הדברים שהוא ביקש מאבו מאזן זה לברר מה מצבו הרפואי העדכני.