צילום: פלאש 90

סקר כאן חדשות: כחול לבן מגדילה את הפער, ליברמן נחלש

מפלגתו של בני גנץ זוכה ל-33 מנדטים בסקר האחרון לפני הבחירות, לעומת 31 לליכוד. ישראל ביתנו עם 7 מנדטים עדיין מתפקדת כלשון המאזניים. גוש הימין זוכה ל-59 מושבים בכנסת הקרובה
מואב ורדי
12 בספטמבר 2019
19:59

חמישה ימים לפני הבחירות, כחול לבן מגדילה את הפער מהליכוד, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (חמישי) חדשות הערב בכאן 11 - האחרון לפני היציאה לקלפיות. מפלגתו של בני גנץ זוכה ל-33 מנדטים, אחד יותר מהסקר הקודם, לעומת 31 של הליכוד שנשארת יציבה. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, שנחשבת לשון המאזניים של הבחירות, יורדת ל-7 מנדטים - התוצאה הנמוכה מבחינתה ביותר בקמפיין הבחירות הנוכחי. 


בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

מהסקר עולה שהרשימה המשותפת נותרת השלישית בגודלה עם 11 מנדטים, עלייה של מנדט מהסקר הקודם. אחריה נמצאת ימינה עם תשעה מושבים בכנסת הבאה לפי הסקר. בקרב המפלגות החרדיות, יהדות התורה שומרת על כוחה מהכנסת הנוכחית עם שמונה מנדטים וש"ס אחריה עם שבעה. העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי מקבלות בסקר חמישה מנדטים כל אחת. את הרשימה סוגרת עוצמה יהודית עם ארבעה מנדטים, שעוברת את אחוז החסימה כמו בסקר הקודם שנערך ביום שלישי. 

לפי הסקר כל אחד מהגושים התחזק במנדט אחד ואילו ליברמן עדיין נשאר לשון המאזניים, אך כוחו נחלש. גוש הימין עלה ל-59 מנדטים, רחוק שני מנדטים ממספר הזהב - 61. למפלגות השמאל ישנם 54 מנדטים. ישראל ביתנו עם שבעת המנדטים שלה עדיין נמצאת באמצע. 
בשאלת ההתאמה לתפקיד ראשות הממשלה יורדת התמיכה בגנץ ל-32%. מנגד התמיכה בנתניהו עולה ל-44%. אך 42% מהנשאלים טוענים כי אף אחד מהם אינו מתאים לכהן בתפקיד.