איתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

גורם בכיר בליכוד: בן גביר לא יהיה שר בממשלת נתניהו

המתח בין עוצמה יהודית לליכוד מתגבר. ביום רביעי אמר נתניהו כי "מי שמצביע לאיתמר בן גביר זורק קולות לפח". אמש פורסם בסקר כאן חדשות כי עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה וזוכה לארבעה מנדטים
מיכאל שמש
13 בספטמבר 2019
07:01
עודכן ב 08:39

גורם בכיר בליכוד אמר אמש (חמישי) כי "איתמר בן גביר לא יהיה שר בממשלת נתניהו". הדברים נאמרו על רקע המתיחות הגוברת בין מפלגת עוצמה יהודית לליכוד. ביום רביעי קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מי שמצביע לבן גביר זורק קולות לפח". מעוצמה יהודית נמסר בתגובה כי "נתניהו החליט להקים ממשלה יחד עם גנץ, הוא ויתר על הקמת ממשלת ימין". 

ח"כ מהליכוד גדעון סער התייחס הבוקר לאפשרות שעוצמה יהודית תיכנס לממשלה, ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "בינינו לבינם יש הבדלים מהותיים. אינני יודע אם הם אפילו יעברו את אחוז החסימה ואינני יכול להתייחס לספקולציות".

אמש פורסם בסקר כאן חדשות כי עוצמה יהודית זוכה לארבעה מנדטים. זהו סקר כאן חדשות השני ברציפות המנבא כי המפלגה תעבור את אחוז החסימה. הליכוד נשארת יציבה עם 31 מנדטים וכחול לבן התחזקה ועלתה ל-33 מנדטים. 

בתחילת חודש ספטמבר פנו גורמים בליכוד לנתניהו והציעו לו לזנוח את הניסיונות לשכנע את מפלגת עוצמה יהודית לפרוש מההתמודדות לכנסת, ובמקום זאת ייעצו לו לסייע למפלגה לעבור את אחוז החסימה. הגורמים העריכו שמהלך כזה יכול להעביר קולות ממפלגת ימינה של איילת שקד לעוצמה יהודית, ולסייע לה לעבור את אחוז החסימה.