שריפה במכל נפט
צילום: רויטרס

סעודיה: שני מפעלי נפט נפגעו מתקיפת מל"טים

משרד הפנים הסעודי מסר כי הצליח להשתלט על השריפות שפרצו בעקבות התקיפה. הרשויות פתחו בחקירת האירוע
סולימאן מסוודה
14 בספטמבר 2019
08:47
עודכן ב 11:44

הנפט הסעודי שוב על הכוונת של החות'ים בתימן: משרד הפנים הסועדי הודיע היום (שבת) כי הצליח להשתלט על שתי דליקות שפרצו בשני מפעלים של ענקית הנפט אראמקו. נמסר כי השריפות פרצו בעקבות תקיפה של מטוסים ללא טייס במפעלים בעיר בוקיאק, שבמזרח המדינה, ובחורייס ממזרח לבירה ריאד. הרשויות פתחו בחקירת האירוע.

שעות לאחר הפיצוצים, המורדים החות'ים בתימן, שנתמכים על ידי איראן, קיבלו אחריות על תקיפת המל"טים נגד מתקני החברה בסעודיה. לפי ההודעה, הם השתמשו בעשרה מטוסים ללא טייס לביצוע התקיפה

ערוץ לווין סעודי המשדר מדובאי דיווח מוקדם יותר היום על פיצוץ ודליקה שפרצה במתקן גדול לזיקוק נפט של חברת הנפט הממלכתית של סעודיה. בסרטונים שצולמו במקום נשמעו קולות ירי. ההערכה היא כי במתקן הנפט בבוקיאק אפשר לייצר עד שבעה מיליון חביות נפט ביום.

בתוך כך, מוקדם יותר השבוע דווח כי בממלכה הסעודית נאבקים בפעילי חמאס בעקבות היחסים המתהדקים בין ארגון הטרור לבין קטר ואיראן וכבר השליכו עשרות מהם לכלא. בתגובה החליט חמאס לפרסם ברבים שבחודשים האחרונים נעצרו ברחבי הממלכה עשרות אנשי הארגון, וטען שזה מחיר התחממות הקשרים בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמאן אאל סעוד וישראל.