ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו: "לא אבקש לשנות את חוק החסינות. זה ספינים על ספינים"

ראש הממשלה על התיקים נגדו: שברו עדי מדינה עם סחיטה באיומים • על ברית ההגנה המסתמנת עם ארצות הברית: "טראמפ רוצה שנקדם את השיחות" • על פרסום הפוסט הגזעני בחשבון הפייסבוק שלו: "אני מכבד כל אדם יהודי וערבי"
חדשות השבת
14 בספטמבר 2019
20:27
עודכן ב 21:23

שלושה ימים לבחירות: ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הערב (שבת) לחדשות השבת בכאן 11. נתניהו התייחס לחקירותיו: "זה ספינים על ספינים. קודם כל אמרו שאני מבקש לשנות את חוק החסינות - לא היה. התיקים האלה קורסים, הם תיקי סרק. תיקים איומים ונוראים שלקחו עדי מדינה שפשוט שברו אותם עם סחיטה באיומים".

צפו בריאיון המלא עם בנימין נתניהו: 

נתניהו התייחס לפרסומים על לחצים שהופעלו על עדי מדינה בחקירתו: "אני לא מאמין שבמדינת חוק יתגלה שהמשטרה מאיימת בבריונות על עדי מדינה, שלוקחים את אלוביץ' ובנו להקלטת סתר ובבכי הבן אומר 'אבא תוציא אותי, תגיד משהו על נתניהו', אין מדינת חוק שהדבר הזה יחזיק מעמד ולכן זה לא יהיה".

כשנשאל האם יפעל להעברת חוק החסינות, השיב: "החסינות היחידה שאני מחפש זו חסינות למדינת ישראל. חוסן ביטחוני, כלכלי. משפטנים בכל העולם אומרים שזה אבסורד, לא ייתכן להגיע לרמה כזו".


נתניהו התייחס לתחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, בעניין בדיקת התלונות על זיופים בבחירות: "המשטרה פנתה רק לשניים מ-82 האנשים שהגישו תלונות על זיופים בבחירות. בחקירות שלי שולחים אנשים לפיליפינים ולאמזונס, הם לא יכולים לעשות מה שעשה כתב אחד?"


בעניין ברית ההגנה המסתמנת עם ארצות הברית אמר נתניהו כי הנשיא טראמפ צלצל אליו אתמול וסיכם איתו לקדם את השיחות בנושא: "היו גם חילוקי דעות במערכת הביטחון, לא רצו שאבנה את הגדר בסיני, זה בלם את כל המסתננים מאפריקה". 


על הדברים שנכתבו בעמוד הפייסבוק שלו בגנות הערבים אמר נתניהו: "אני מכבד כל אדם יהודי, ערבי. במהלך קמפיין מפרסמים דברים באתרים שלי שאני לא בעדם". על חוק המצלמות אמר: "אני רציתי מצלמות לכולם, לא רק בקלפיות ערביות. איך אפשר להתנגד למצלמות?".