בן גביר, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בן גביר: נתן אשל הבטיח את תמיכת הליכוד בנו אם נעבור את אחוז החסימה

יו"ר עוצמה יהודית אמר בריאיון לכאן רשת ב כי מקורבו של רה"מ הבטיח את תמיכת הליכוד במפלגתו אם זו תעבור את אחוז החסימה בסקר שיזמינו
קלמן ליברמן
15 בספטמבר 2019
10:09

יושב ראש עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, אומר כי במשרד ראש הממשלה יש מי שאינם רוצים בהצלחת מפלגתו משום שהם רוצים לקרוץ לכחול לבן ולמפלגת העבודה-גשר. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמר בן גביר כי מקורבו של בנימין נתניהו, נתן אשל, הבטיח לו שהליכוד יתמוך בעוצמה יהודית אם תעבור את אחוז החסימה בסקר שיזמינו. עם זאת, לאחר שהסקר לימד שהמפלגה מצליחה להיכנס לכנסת יצא נתניהו ותקף אותה.

האזינו לריאיון עם איתמר בן גביר בכאן רשת ב

"ביום חמישי נתניהו אמר משהו אחר", אמר בן גביר. "נתניהו אמר לי לפני שבועיים משהו אחר. נפגשתי הרבה עם נתן אשל, באחת הפעמים הוא אמר לי שבסקרים שלהם אנחנו עוברים. הוא אמר 'נעשה סקר אחד גדול אצל קמיל פוקס ואם אתם עוברים שם – תרוצו וראש הממשלה לא יפריע לכם, ואם לא - תפרשו'. הוא אמר לי 'איתמר אתה צודק, אנחנו איתך, יש לכם 4 מנדטים'".

עדיין לא החלטתם למי להצביע? כל מצעי המפלגות - ומי סירבו לפרט?

לדברי בן גביר, תוצאות הסקר שנערך נתנו למפלגתו 4 מנדטים. "חיכיתי להצהרה של נתניהו", אמר. "אבל אז נתניהו יוצא אחרי שעתיים ותוקף אותי בתקשורת. מי שעמד מאחורי הזמנת הסקר אלה יהושע מור יוסף ואורי אריאל מהבית היהודי. יש בליכוד מי שהימין חשוב לו, כמו אשל. ויש מי שלא".

אשל בתגובה לדברים: התנאי היה שבן גביר ירד אם עוצמה יהודית לא עובר, ולזה הוא לא היה מוכן. הליכוד לא היה בתמונה, ועל קמיל פוקס לא דובר. אישית הייתי שמח לראות את בן גביר בכנסת.

בתוך כך, השר בצלאל סמוטריץ' מימינה נועד לפני כמה ימים עם ראש הממשלה וביקש ממנו להפסיק לנסות לגזול קולות ממפלגתו. סמוטריץ' ביקש שנתניהו יתמקד במאמץ להקטין את כוחה של עוצמה יהודית. נתניהו טוען בימים האחרונים שאסור להצביע לעוצמה יהודית משום שלטענתו היא לא תעבור את אחוז החסימה. לעומת זאת, הוא דחה את הבקשה בעניין ימינה וממשיך במאמץ לגזול ממנה קולות.