Tom  White

בחירות העורכים - כאן 88 | 16.9.2019

עדכון אחרון - 16.9.2019
מערכת כאן
18 בספטמבר 2019
12:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אביתר בנאי & תמיר מוסקט - מזמור לדוד

ב-2016 אביתר בנאי, מהזמרים הבולטים במוזיקה הישראלית בעשור הנוכחי, חבר לתמיר מוסקט, מהמפיקים הבולטים בעשור הנוכחי. התוצאה הייתה השיר "פרגולה" שהמציא מחדש את בנאי. שלוש שנים אחר כך והשניים עתידים להוציא אלבום משותף. לקראת תקופת החגים הם מדייקים ומוציאים גרסה לפיוט "מזמור לדוד". כך כתב אביתר בנאי על הבחירה לבצע את הפיוט: "ספר תהילים הוא ספר השירה הגדול ביותר בעולם ומזמור כ"ג, הוא אולי המוכר ביותר. אין נמלט שלא ימצא בו מחסה, או כאב שלא ימצא בו רפואה. המזמור נע, מחוויה עשירה ורעננה עם יופי ועונג, עד למפגש עם תהום הנפש. אין זמן מתאים יותר עבורי להוציא את השיר הזה כמו בימיי אלול והשנה המתחדשת עלינו לטובה כעת".

Tom White - Let’s Talk

אנחנו מודים שהופתענו, גם מהעובדה שהיא ישראלית (בכל זאת השם מטעה) וגם מהעובדה שמדובר בסינגל בכורה. תום וייט היא למעשה נטע חייט והיא זה עתה הקליטה את אלבום הבכורה שלה LIve at JMC אותו כתבה והפיקה יחד עם עמית שטריקר. השניים הקליטו את האלבום ביום אחד, בחדר חזרות שהם הפכו לאולפן. 

Allman Betts Band - Down to the River

בסוף שנות השישים שני אחים וכמה חברים הקימו את אחת מלהקות הרוק הדרומי הגדולות בהיסטוריה. 50 שנה אחר כך הבנים שלהם כאן כדי לשמור על הגחלת. לפני כשנה דבן (ה-ב רפה) אולמן בנו של גרג אולמן המנוח חבר לדוויין בייטס בנו של הגיטריסט והזמר דיקי בייטס ולבארי אוקלי ג'וניור בנו של הבסיסט בארי אוקלי המנוח. יחד הם הקימו את The Allman Betts Band ולא, לא מדובר בלהקת מחווה אלא בלהקה עם חומרים מקוריים. השנה הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם והאמת צריכה להאמר זה לא תמיד עובד. לפעמים זה נשמע כמו חיקוי ואנחנו כנראה שופטים את זה בחומרה בגלל להקת האם. אבל מדי פעם יש ניצוצות של משהו חדש שרק נשען על העבר וכזה הוא השיר Down to the River שיגרום לכם לשיר כל היום הו הו הו הו. 

Bruce Springsteen – Western Stars

מסתמן ש-2019 היא אחת השנים הכי טובות בקריירה של הבוס. הסרט העלילתי והמעולה Blinded by the Light שנוצר בהשראת שיריו וכולו מחווה עבורו זוכה לשבחים מקיר לקיר. לצד זה הוא הוציא השנה שני אלבומים מאוד מצליחים; האחד Springsteen on Broadway (יצא בדצמבר 2018 אז אל תהיו קטנוניים) פסקול מופע היחיד המצמרר שלו בבורדווי והשני הוא Westers Stars, אלבום סולו חדש אחרי שש שנים שלא הוציא חומרים מקוריים. Western Stars הוכיח שלבוס עדיין את יש זה ובגדול. שנייה לפני יום הולדתו ה-70 הוא שוב סיפק אלבום נפלא וכבש את המצעדים. אחרי הסינגלים המצליחים Hello Sunshine ו-There Goes My Miracle הגיע הזמן לשיר הנושא המקסים Western Stars. בשבוע הבא נשדר את מצעד שירי ברוס ספרינגסטין שבחרו מאזיני כאן 88 ואתם עדיין יכולים להצביע ולהשפיע

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Bluberry – Heliocentric
ג'יין בורדו – אוקיינוסים
דניס לויד – Like A Stone
יוגי – צמח
מיקה שדה - Let the Waterfall
קובארי – אלול
Bon Iver – Hey Ma
Brittany Howard – Stay High
Julia Jacklin - Don't Know How To Keep Loving You
Michael Kiwanuka - You Ain't The Problem
Lana Del Rey – The Greatest
Liam Gallagher – Once
Stereophonics – Fly Like An Eagle

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים