ג'ייסון גרינבלט
צילום: אי-פי

יומיים לאחר הבחירות: גרינבלט מגיע לביקור בישראל

שליח טראמפ למזרח התיכון צפוי להיפגש עם נתניהו וייתכן שגם עם גנץ. גרינבלט: "הממשל בוושינגטון עדיין לא החליט אם לפרסם את תכנית השלום בזמן הרכבת הקואליציה בישראל או לאחר מכן"
עמיחי שטיין וגילי כהן
19 בספטמבר 2019
12:53

שליח הממשל האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, יגיע היום (חמישי) לישראל. גרינבלט צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וייתכן שגם עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ. בריאיון לעיתון "המודיע" בארצות הברית אמר גרינבלט כי הממשל בוושינגטון טרם החליט אם לפרסם את תוכנית השלום בזמן הרכבת הקואליציה בישראל או לאחר מכן. 

גרינבלט הוסיף: "התוכנית שלנו שונה ממה שהרבה אנשים חושבים, הקשבנו זמן רב לכל הצדדים". לפני שבועיים פורסם כי גרינבלט צפוי לעזוב את תפקידו לאחר פרסום התוכנית. הוא יוחלף על ידי יועצו של ג'ראד קושנר, אבי ברקוביץ. בבית הלבן טוענים שהפרישה אינה קשורה ליוזמת השלום. בציוץ בטוויטר הודה גרינבלט לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ואמר כי היה לו הכבוד לעבוד במחיצתו. "אני אסיר תודה שיכולתי לעבוד על שיפור חייהם של מיליוני ישראלים, פלסטינאים ואחרים".

מוקדם יותר היום פנה נתניהו בסרטון לגנץ וקרא לו להיפגש עימו: "עלינו להקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום". השניים נכחו בטקס האזכרה לכבוד נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, שם לחצו ידיים בתיווכו של נשיא המדינה ראובן ריבלין. בנאומו בטקס חזר נתניהו על הקריאה להקמה של ממשלת אחדות.