-
הרחפנים שתקפו בביירות

לבנון הציגה: אלה הרחפנים שתקפו בביירות

שר ההגנה הלבנוני אמר שאחד מכלי הטיס נשא חומר נפץ: "הגיע לאזור כדי לתקוף". הוא הציג מפה והראה שהרחפנים הגיעו מהים, והבהיר: מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701
שמעון מיג'אן ועומרי חיים
19 בספטמבר 2019
13:47

שר ההגנה הלבנוני אליאס אבו סעב הציג היום (חמישי) במסיבת עיתונאים בביירות את שני הרחפנים הישראלים שתקפו בפרבר הדרומי של ביירות לפני כמה שבועות. הבכיר הלבנוני אמר שאחד מכלי הטיס נשא חומר נפץ במשקל של ארבעה קילוגרם וחצי. לדבריו, "אחד מהרחפנים הגיע לאזור כדי לתקוף".


במסיבת העיתונאים הוצגה מפה שממנה שעולה שהרחפנים הגיעו מכיוון הים. שר ההגנה הלבנוני הדגיש בדבריו שמדובר בהפרה החמורה של החלטה 1701 מצב ישראל מאז מלחמת לבנון השנייה. הלבנונים הוסיפו במסיבת העיתונאים שכלי טיס לא מאוישים של ישראל חגו במרחב האווירי הלבנוני בזמן שהרחפנים היו בדרכם ליעדם בפרבר הדרומי של ביירות.

בסוף החודש שעבר דווח שהיעד שהותקף על ידי כלי הטיס ברובע א-דאחייה בביירות הוא מערבל מיוחד וייחודי החשוב לפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה. לפי הדיווח, התקיפה צפויה להביא לעיכוב משמעותי בפרויקט. מדובר ברכיב יקר, ייחודי, והיחיד שקיים על אדמת לבנון.


בעקבות התקיפה פירסם צה"ל פרטים על פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה, ונטען כי הוא מזהה שארגון הטרור מאיץ בחודשים האחרונים את הנסיונות להקמת מפעל לכך – לאחר שעד כה סוכלו נסיונותיו להקים מפעלים לדיוק טיליו הישנים. חיזבאללה לא הצליח עד כה להקים מפעל כזה, ולפי ההערכה יש לו עשרות בודדות של טילים מדויקים ברמה מבצעית משתנה.