עו"ד אפי נוה
צילום: פלאש 90

המשטרה: גובשה תשתית ראייתית נגד יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה

בשל קושי משפטי ייבחנו בפרקליטות אם להעמיד לדין את עו"ד נוה ואת השופטת כרייף על הפרת אמונים ולא על שוחד. תיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז מרכז
תמר אלמוג ורום ליאור
22 בספטמבר 2019
17:34

המשטרה מסרה היום (ראשון) כי התגבשה תשתית ראייתית כדי להעמיד לדין את יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, ע"ד אפי נוה, ואת שופטת השלום אתי כרייף, בגין עבירות של הפרת אמונים. כפי שפורסם ב"כאן חדשות", החשד המקורי היה שוחד אך בשל קושי משפטי יבחנו בפרקליטות אם להעמיד לדין את השניים על הפרת אמונים. תיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז מרכז.

במסגרת תיק 1454, המכונה גם "מין תמורת מינוי", נחקר החשד כי נוה פעל בתוקף תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין, לקידום נשים שעמן ניהל מערכות יחסים תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים. בסיום החקירה נמצאה תשתית ראייתית לכך שנוה פעל במסגרת תפקידו בהזדמנויות שונות בעניינה של עו"ד כרייף, כדי לקדם את מועמדותה לשיפוט.

המשטרה סבורה כי ישנה תשתית ראייתית נגד נוה וכרייף בגין ביצוע עבירות מתחום טוהר המידות. כמו כן, נמצאה תשתית ראייתית נגד השופטת כרייף בגין שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה. נוסף על כך  נמצאה תשתית ראייתית לכך שעו"ד נוה פעל במסגרת תפקידו בעניינן של עורכת דין במגזר הפרטי ושל מתמחה, ששמותיהן לא הותרו לפרסום, בגין ביצוע עבירות מתחום טוהר המידות גם בעניינן.

מהנהלת בתי המשפט נמסר כי בשל החקירה בעניינה, מצויה השופטת כרייף בהשעיה, בהסכמתה, עד ליום רביעי הבא, ה-2 באוקטובר.

מטעם פרקליטיו של עו"ד נוה, עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, נמסר בתגובה: "הודעת המשטרה היא תחנת ביניים בחקירה שתחילתה בחטא. הטענה המרכזית בתחילת ההליך – שבה נאחזה המשטרה כדי להצדיק את העבירות החמורות שמכוחן הגיעו החומרים לידה הייתה, כזכור, לשוחד. מצער שגורמי החקירה לא גילו יושרה מספקת כבר בשלב זה לסיים באופן מוחלט את החקירה, על אף הנטייה האנושית לנסות להצדיק בדיעבד החלטות קלוקלות".

עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, המייצג את השופטת כרייף מסר בתגובה: "השופטת מכחישה באופן מוחלט ביצוע עבירות כלשהן, והיא סמוכה ובטוחה כי הגורמים האמונים על קבלת ההחלטה בתיק ימצאו כי לא דבק רבב בהתנהגותה".