משחק כדורגל של נבחרת פלסטין, ארכיון
צילום: אי-פי

גמר הגביע הפלסטיני בכדורגל בוטל: נאסרה כניסת רוב השחקנים מרפיח

בית המשפט קיבל את עמדת מתאם פעולות הממשלה ואישר רק לחמישה שחקנים ושבעה אנשי צוות לצאת מעזה. ג'יבריל רג'וב לכאן חדשות: "בושה וחרפה. אנחנו מנסים להפריד את הכדורגל מפוליטיקה"
נורית יוחנן
23 בספטמבר 2019
18:48

גמר הגביע הפלסטיני בוטל: בית המשפט המחוזי בירושלים סירב היום (שני) לאשר את יציאתם של רוב שחקני קבוצת רפיח מרצועת עזה, כדי לשחק בגמר ליגת העל הפלסטינית בכדורגל מול קבוצת מחנה פליטים בלאטה שבשכם. השופט אימץ את עמדת מתאם פעולות הממשלה בשטחים וקבע שרק חמישה שחקנים ושבעה אנשי צוות יוכלו לצאת למשחק, מטעמים ביטחוניים.

יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, אמר לכאן חדשות שההחלטה היא "בושה וחרפה". לדבריו, "אנחנו מנסים להפריד את הכדורגל מכל עניין פוליטי. הכיבוש הישראלי לא רוצה לראות את הפלסטינים משחקים כדורגל. יש מי שבשבילו ערבי טוב זה ערבי מת, לא ערבי שמשחק כדורגל". הוא הדגיש שהמשחק יתקיים בעתיד למרות פעולותיה של ישראל. 

המשחק הראשון בין הקבוצות נערך בסוף חודש יוני ברפיח, והסתיים בתיקו 1:1. משחק הגומלין בין הקבוצה מרפיח לזו משכם היה אמור להתקיים כבר ביולי. אך לאחר שאושרו מספר קטן של בקשות היציאה, הוגשו מחדש בקשות בתחילת החודש. בעקבות הדחייה הנוספת ארגון "גישה" עתר לבית המשפט המחוזי, אך העתירה נדחתה.

מארגון "גישה" נמסר בעקבות דחיית העתירה: "זהו מקרה נוסף המראה את המאמצים שמשקיעה ישראל במניעת תנועה בין חלקי השטח הפלסטיני, כחלק ממה שהיא מכנה 'מדיניות הבידול', תוך פגיעה מתמשכת ביכולתה של החברה הפלסטינית לתפקד. יתרה מזאת, הקלות שבה המדינה מתייגת פלסטינים כסכנה ביטחונית מתבררת שוב ושוב כמעשה שרירותי וגורף, תוך התעלמות, במקרה הטוב, מהפגיעה החמורה שנגרמת למרקם החיים האזרחיים בשטח הפלסטיני".