התיעוד האחרון של דביר שורק
מצלמות האבטחה

יורד מהאוטובוס עם ספר של גרוסמן בידיו: התיעוד האחרון של דביר שורק

הדקות האחרונות בחייו של דביר שורק שנרצח בפיגוע סמוך למגדל עוז, נתפסו בעדשת מצלמות האבטחה של תחנת האוטובוס בה ירד, כמה שעות לפני שגופתו אותרה עם פצעי דקירה סמוך לישיבה שבה למד
כרמל דנגור
23 בספטמבר 2019
21:26

חודש וחצי אחרי שגופתו אותרה במהלך הלילה עם פצעי דקירה סמוך לישיבת "אור תורה מחניים" בגוש עציון, תיעוד של הדקות האחרונות בחייו של דביר שורק פורסם לראשונה הערב (שני) ב"חדשות הערב" בכאן חדשות. בתיעוד נראה שורק בן ה-19 יורד מהאוטובוס בצומת מגדל עוז בדרכו לישיבה שבה למד, כשבידיו הספרים, בהם של דויד גרוסמן, שאותם קנה כמתנת סוף שנה לצוות החינוכי במקום. כמה רגעים אחר כך, חוליית מחבלים תתנפל עליו בדקירות ותרצח אותו.


יום לאחר הפיגוע אמר אביו, יואב שורק, בהצהרה לתקשורת כי הוא מקווה שבנו "לא הספיק לראות את פרצוף הרשע ועלה בטהרה". הרב יוסי פרומן, מחנכו של דביר, הוסיף כי שורק "נסע לקנות מתנות למורים בישיבה, זה מאוד מאפיין אותו. תמיד חושב איך להוקיר תודה. הוא חזר איתן מירושלים ונרצח כשהן עליו". הרב שלמה וילק, ראש ישיבת ההסדר שבה למד, סיפר כי "הוא היה בקשר חצי שעה לפני שנרצח. בדרך הוא הודיע לחברותא שלו שלא ידאגו, הוא יגיע בדיוק בזמן. כשהוא איחר התחלנו לדאוג. די מהר הבנו שמשהו לא בסדר ועירבנו את המשטרה. כל הכוחות הגיעו במהירות הבזק".