רה"מ בנימין נתניהו וח"כ עבד אל-חכים חאג' יחיא
צילומים: פלאש 90

ח"כ חאג' יחיא נמתח וחשף: אשל ומיקי זוהר שוחחו עם רע"מ לפני פיזור הכנסת

חבר הרשימה המשותפת דיבר עם שדרן רדיו קול חי שהתחזה לרה"מ והוסיף: "אין לנו עדיפות של גנץ על נתניהו". ח"כ זוהר בתגובה: "הם העבירו בקשות וכולן נדחו על הסף ע"י ראש הממשלה"
מערכת כאן חדשות
24 בספטמבר 2019
12:40

"לאשל ומיקי זוהר היו הרבה שיחות עם מנסור עבאס לפני פיזור הכנסת", כך חשף היום (שלישי) חבר הכנסת היוצאת עבד אל-חכים חאג' יחיא ממפלגת רע"ם שבסיעת הרשימה המשותפת במהלך שיחת מתיחה שערכו לו שדרני רדיו קול חי. בשיחה התחזה השדרן יהודה שוקרון לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש מחאג' יחיא את תמיכת רע"מ-בל"ד בו אצל הנשיא.

אחרי שהובטח לו שהאינטרסים של המגזר הערבי יקודמו, הזכיר חבר הכנסת למי שאותו חשב כראש הממשלה כי מנהל המשא ומתן של הליכוד נתן אשל היה בישיבה עם מנסור עבאס, יו"ר הסיעת וחבר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, אותו הגדיר כדמות הדומיננטית ברע"מ, ואף הוסיף כי "כנראה שהייתה כימיה ביניהם". הוא המליץ לפנות בעניין לעבאס, שכן חאג' יחיא לא יכהן בכנסת הבאה, אך הוסיף לבקשת נתניהו כביכול: "אני גם אדבר איתו". עוד אמר חבר הכנסת כי "מבחינתנו ומבחינת האינטרסים של האוכלוסיה שלנו - אין לנו עדיפות של גנץ על נתניהו. הגיע הזמן אחרי 71 שנים לשנות משהו".

ח"כ זוהר: "ראש הממשלה דחה בתוקף את כל ההצעות שלהם"

חבר הכנסת מיקי זוהר לא הכחיש את הדברים ומיהר להגיב בציוץ: "אחלה מתיחה, חבל שהם לא האריכו אותה כדי להבין מהח"כ לשעבר עד כמה הם כועסים עלינו על כך שראש הממשלה דחה בתוקף את כל ההצעות שלהם. הכול ידוע, נפגשתי עם נציגיהם לבקשתם, הם העבירו בקשות וכולן נדחו על הסף על ידי ראש הממשלה. הפעם המקרה שונה, הם שיתפו פעולה עם כחול לבן ותמכו בהם להקמת הממשלה".

אתמול עדכנו חברי הרשימה המשותפת כי המלצתם לנשיא על יו"ר כחול לבן בני גנץ אינה כוללת את חברי בל"ד. בהודעת הרשימה נכתב כי ההמלצה היא בשם עשרה חברי כנסת ולא 13.