פרג' בביהמ"ש, היום

מאסר עולם לאשר פרג' ששרף למוות את האחות טובה קררו

פרג' הגיע לסניף קופת החולים בחולון לפני כשנתיים והצית את האחות, משום שלטענתו חיסון נגד שפעת שעשתה לו גרם להידרדרות במצבו הבריאותי
רום ליאור
26 בספטמבר 2019
13:26

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) מאסר עולם על אשר פרג' ששרף למוות את האחות טובה קררו לפני כשנתיים בסניף של קופת חולים כללית בחולון. פרג' בן ה-80 הצית את האחות לאחר שטען כי מצבו הידרדר בעקבות חיסון נגד שפעת שהזריקה לו האחות.


מכתב האישום עלה כי פרג' נהג לפקוד רבות את בית החולים, הוא הורשע ברצח לפני כחצי שנה. סנגורו של טען שעקב מצבו הנפשי יש להימנע מלגזור עליו עונש מאסר עולם. 

עורך דינו של אשר פרג' אמר: "טענו שהנאשם ביצע את העבירה בגלל שהיה מוצף בתכנים חולניים שהשפיעו על שיקול דעתו ולא הותירו לו ברירה, אלא לעשות את מה שעשה. אפשר היה למנוע את הרצח אם הפיקוח והמעקב אחר האדם הזה היה יותר רציני ומעמיק".

במהלך משפטו פרג' טען לאי שפיות, בניסיון לחמוק מעונש מאחורי הסורגים. עם זאת, בידי המדינה הייתה חוות דעת פסיכיאטרית, שקבעה כי הוא אחראי למעשיו. בהכרעת הדין קבעו השופטים כי "לא התקיימה בנאשם מחלת נפש במובן הדרוש לסייג אי השפיות וכי התסמינים הנפשיים לא היו בעלי אופי פסיכוטי ששללו ממנו להבין את הפסול במעשיו. הנאשם הבין את מעשיו ואת תכליתם".

בני משפחתה של טובה קררו, היום