חיילים בגבול רצועת עזה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לקראת ראש השנה: סגר על יהודה ושומרון והמעברים לעזה

המשטרה תגביר את פעילותה במקומות רגישים ובנקודות חיכוך. הסגר יוסר והמעברים ייפתחו לאחר צאת החג ביום שלישי בחצות
משה שטיינמץ
28 בספטמבר 2019
23:22
עודכן ב 06:53

לקראת ראש השנה, צה"ל הטיל אמש (שבת) בחצות סגר על יהודה ושומרון וסגר את המעברים לרצועת עזה. המשטרה תגביר את פעילותה במקומות רגישים ובנקודות חיכוך. הסגר יוסר והמעברים ייפתחו לאחר צאת החג ביום שלישי בחצות.

כמו כן, באגף התנועה במשטרה השלימו את ההיערכות לקראת החגים והפקקים הצפויים בכבישים. מאות שוטרים ומתנדברים מאגף התנועה יהיו פרוסים בכל רחבי הארץ, לניהול התנועה בצירים ובצמתים הראשיים שנמצאו כמשפיעים על התנועה. 

מוקדי הפקקים בצפון הארץ בערב החג צפוים להיות בכביש 70 בין צומת סומך לצומת אבליים. כביש 6 צפוי להיות עמוס ממחלף באקה למחלף עירון, ובכביש 65 ממחלף עירון לאום אל פחם. בדרום, בכביש 40 יש צפי לעומס מצומת ראם לצומת פלוגות, ובכביש 4 מאשדוד לאשקלון. כמו כן, בצומת להבים ובצומת שוקת. במזרח צפויים פקקים בכביש 60 בגוש עציון ובכביש 1 בין צומת בין הערבה למישור אדומים. 

הגברת הכוננות של כוחות הביטחון נעשית על רקע מתיחות בכל הגזרות. כ-7,100 פלסטינים הגיעו ביום שישי האחרון לכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, ובין היתר השליכו מטענים ורימונים לעבר כוחות צה"ל. לא היו נפגעים לצד הישראלי, אך שני כלי רכב צבאיים ניזוקו - אחד ממטען חבלה והשני מבקבוק תבערה. משרד הבריאות בעזה דיווח על הרוג פלסטיני.

בשבת מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות צה"ל התעמתו עם פעילים שהפגינו באזור צפון ים המלח במחאה על הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו, על הכוונה לספח את אזור בקעת הירדן וצפון ים המלח. הפלסטינים מחו גם על מדיניות הריסת הבתים באזור.

ביום חמישי האחרון שוטרת נפצעה באורח קל בידה במהלך ניסיון השתלטות על מחבל ששלף סכין, וניסה לדקור שוטרים המוצבים בשער השלשלת שבעיר העתיקה בירושלים. אחרי ניסיון הדקירה, המחבל רץ לעבר הר הבית, שם התעמתו איתו השוטרים ולבסוף עצרו אותו.