רוני פיטרסון

"חיפשנו שעות מקום קבורה שלא עולה עשרות אלפי שקלים"

נילי פיטרסון, רעייתו של המוזיקאי רוני פיטרסון שנפטר אמש, שיתפה את הקושי במציאת מקום קבורה עבור בעלה המנוח, שלא היה יהודי. "הוא היה ציוני בנשמתו ואוהב ישראל, ולצערי עדיין אין לי מועד ומקום ללוויה", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה
הדס גרינברג
01 באוקטובר 2019
11:12

נילי פיטרסון, רעייתו של הגיטריסט רוני פיטרסון שנפטר אמש (שני), מביעה כעס על הקושי במציאת מקום קבורה עבורו. בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה הבוקר, כתבה פיטרסון כי מאחר שבעלה המנוח לא היה יהודי - נאלצה "לבלות שעות אתמול בחיפוש מקום קבורה הולם שאינו עולה עשרות אלפי שקלים". היא ציינה כי טרם נמצא מועד ומקום להלוויה.

עוד הוסיפה פיטרסון כי בעלה היה שליח הסברה, ציוני בנשמתו ואוהב ישראל, וכי "נתינה ואזרחות טובה לא נמדדת על פי דת, רק על פי הלב. לא ייאמן". בהמשך, עדכנה פיטרסון כי "בזכות יעל חולדאי שהכרתי דרך יפה האהובה ובשל היותו של רוני קתולי  - נמצא פתרון בבית העלמין ביפו. פרטים על מועד ושעה בהמשך".

המוזיקאי, הגיטריסט והזמר הלך לעולמו בשנתו אתמול, בגיל 62. פיטרסון נחשב לאחד מנגני הגיטרה הבולטים במוזיקה הישראלית, ושיתף פעולה עם אמנים רבים, בהם שלום חנוך, רמי קליינשטיין, ריטה ומאיר אריאל. הוא נולד בגרמניה. ב-1987 החל לעבוד עם שלום חנוך בהקלטות האלבום ״רק בן אדם״. מאז היה פיטרסון לגיטריסט הליווי הקבוע של שלום חנוך בהופעות ובהקלטות. ב-1991 עלה באופן רשמי לישראל, והחל לשתף פעולה עם אמנים ישראלים נוספים.

תגיות:
מוזיקה