נתניהו בנאום בכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו שב וקרא לאחדות: "האתגרים ברורים והעם אמר את דברו"

ראש הממשלה נאם לפני הצילום המסורתי של ראשי הסיעות והתמקד בקריאה לאחדות ואמר שזהו הפתרון היחיד. לדבריו: "אנחנו עומדים בפני אתגר ביטחוני ענק. נצטרך לקבל החלטות תקציביות קשות". גנץ: "אם נתניהו יפנה מקמו בתוך שעה יש ממשלת אחדות"
כתבי כאן חדשות
03 באוקטובר 2019
17:51

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם היום (חמישי) בפתח טקס הצילום המסורתי של ראשי הסיעות בכנסת, כחלק מהשבעת הכנסת ה-22. בדבריו המשיך לקרוא ליו"ר כחול לבן בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות, ואמר שזהו הפתרון היחיד: "אני קשוב לרחשי ליבם של אזרחי ישראל. אני אומר לכם, המדינה לא יכולה להרשות לעצמה עוד מערכת בחירות". 

בנאומו התייחס ראש הממשלה לאיום האיראני ואמר: "אנחנו עומדים בפני אתגר ביטחוני ענק שמתעצם במיוחד בשבועות האחרונים. זה לא ספין ולא גחמה. איראן הולכת ומתחמשת ותוקפת בכל מקום. הם מאמינים שישראל תיעלם וחותרים לזה ואנחנו צריכים לקחת אותם ברצינות. נצטרך לקבל החלטות תקציביות שלא נדרשנו מהם עשרות שנים.


"לצערי המאמץ לאחדות עוד לא נשא פרי. בימים האחרונים השקעתי מאמצים רבים כדי להקים ממשלה יציבה. שוחחתי היום עם ליברמן וזו היתה שיחה כנה ולא מתריסה. אמרתי לו שמוכרחים ללכת יחד ולהפסיק עם מדיניות הפסילות וההחרמות. כל מי שמקבל מדינה יהודית ודמוקרטית מקובל גם עלינו. הדבר הנכון והטוב לעשות זה להגיע לפתרון הזה". 

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, הגיב אחרי הנאום: "שמח על הצעת הנשיא ועל כל הצעה שתוביל לאחדות. אני כבר שנה בפוליטיקה ומדבר על אחדות. הציבור אמר את דברו – כחול לבן היא המפלגה הגדולה. יש לנו רעיונות מצוינים לאחדות. אם נתניהו יפנה את מקומו בתוך שעה יש ממשלת אחדות".