נעמה יששכר ואמה יפה יששכר

אמה של נעמה יששכר תבקר את בתה בכלא הרוסי

יפה יששכר תפגוש את בתה לראשונה מאז גזר עליה בית המשפט במוסקווה 7.5 שנות מאסר, בגין הברחת 9 גרם חשיש
נופר משה-פרדו
14 באוקטובר 2019
13:05

יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר אשר כלואה ברוסיה, קיבלה אישור לבקר את בתה, וצפויה לפגוש אותה היום (שני) לראשונה מאז גזר עליה בית המשפט במוסקווה 7.5 שנות מאסר בגין הברחת 9 גרם חשיש. היום חוגגת הצעירה הישראלית, שכבר עצורה ברוסיה במשך כחצי שנה, את יום הולדתה ה-26.

אתמול פנה נשיא המדינה ראובן ריבלין לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בבקשה שיפעל אישית על מנת להעניק חנינה ליששכר. במכתבו כתב ריבלין: "נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה. מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונותך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל".

תנאי מעצרה של יששכר הוקשחו לפני כחודשיים – זמן קצר לאחר החלטת בית המשפט העליון על הסגרת ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית, כך דווח אתמול בכאן רשת ב. העובדה הזאת מחזקת את ההערכה בישראל כי בתחילתו מעצרה של יששכר לא תוכנן כקלף מיקוח, אבל בהמשך הפכה לכזה.

אמש אמר בורקוב בריאיון לכאן חדשות כי "אם השלטונות של המדינות שלנו יגיעו להחלטה - אז אפשר לעשות חילופי אסירים כבר בשבועות הקרובים". בורקוב הוסיף כי הוא אינו מכיר אישית את המשפחה, אך הצליח דרך חבר להעביר מכתב למשפחתה של יששכר ובו להסביר את הסיטואציה.

בורקוב הכלוא בישראל מזה 4 שנים אמר כי הוא אינו רשאי לספר על הקשר שלו עם גורמים רשמיים ברוסיה בלי אישור, לדבריו "יש הרבה ספקולציות בנושא". בורקוב הוסיף "אני והמשפחה שלי פשוט רוצים שישראלים שעצורים ברוסיה יחזרו לישראל, ועצורים רוסים בישראל יחזרו לרוסיה".