אזור יצהר

שוב תקיפה ליד יצהר: צעירים יידו אבנים אל לוחמים

נערי גבעות יידו אבנים ובקבוקי צבע לעבר לוחמי מג"ב במאחז קומי אורי, שם אירעה תקיפת חיילים, שנחשפה בכאן חדשות גם אתמול. לוחם אחד נפגע מאבן ולא נזקק לטיפול רפואי. צה"ל הכריז הערב על האזור - שטח צבאי סגור
כרמל דנגור
21 באוקטובר 2019
21:33
עודכן ב 22:38

‏אחרי תקיפת לוחמי גולני בידי נערי גבעות סמוך ליישוב יצהר שבשומרון, שנחשפה בכאן חדשות, צה"ל הכריז הערב (שני) על גבעת קומי אורי, שבה התרחשה התקיפה - שטח צבאי סגור. תוקפו של הצו, עליו חתום אלוף פיקוד המרכז נדב פדן, הוא עד ה-20 בנובמבר. כשעה לאחר ההכרזה, שוב תקפו נערי הגבעות במקום את לוחמי צה"ל.

נערי גבעות יידו אבנים ובקבוקי צבע לעבר לוחמי מג"ב במאחז קומי אורי. לוחם אחד נפגע מאבן ולא נזקק לטיפול רפואי. הכח הגיב ברימוני הלם, אך לא עצר אף חשוד.

אחרי הפרסומים של כאן חדשות בדבר תקיפות חיילי צה"ל ליד היישוב, דווח אמש בכאן חדשות כי בצבא יעשו מאמצים גדולים על מנת לשמר את הקשר עם הנהגת היישוב. במערכת הביטחון הבינו שאירוע חמור כזה לא יכול לעבור בשתיקה, אך יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצות את הדין התוקפים. 


הקשר בין צה"ל להנהגת יצהר התחדש בשנים האחרונות, אחרי תקופות ארוכות של עוינות ואפילו נתק בין הצדדים. רוב תושבי היישוב מתנגדים לפגיעה בכוחות הביטחון והביקורת של ההנהגה על האלימות היא חסרת תקדים, שכן לרוב לא נשמעים גינויים כלפי חוץ.

בעקבות הפגיעה בחיילי צה"ל, שגררה גינויים נרחבים, הגיעו אתמול חלק מתושבי היישוב לכניסה לחטיבה כדי להביע תמיכה בחיילים. "אנחנו מוקיעים ולא מוכנים שיהיה בשומרון כל גילוי אלימות כלפי חיילי צה"ל. הנערים הפוחזים שזרקו אבנים על חיילי צה"ל, פגעו לא רק בלוחמי צה"ל, פגעו קודם כל ביישוב יצהר", נאמר במפגן התמיכה. גם אלוף פיקוד המרכז נדב פדן, שביקר מוקדם יותר בזירת האירוע, הגיע והבהיר: "מסיתים את האנרגיה מהפעולות הנכונות".

אתמול בבוקר נחשף בכאן חדשות כי לוחם גולני נפצע קל מיידוי אבנים מטווח קרוב, בידי כ-30 פעילי ימין בגבעה סמוך ליצהר. צמיגי הרכב הצבאי של הכוח שהיה במקום נוקבו. באופן חריג, הלוחמים, שחשו בסכנה, הגיבו בירי חי באוויר.

תגיות:
צה"ל
,
יצהר