לולה מארש

בחירות העורכים - כאן 88 | 22.10.2019

עדכון אחרון - 22.10.2019
מערכת כאן
23 באוקטובר 2019
11:45

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

איתי כפיר - אין זמן יותר טוב מעכשיו

המתופף איתי כפיר עבר לרגע לקדמת הבמה ומיהר ישר לחזור לאחור אבל לא ניתן לו להתחבא. הוא חבר בשלושה מההרכבים הבולטים במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות (Forestt, ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא וקובארי), ולפני כחודשיים הוא הוציא את "פעימות הלב", אלבום סולו קטן ויפה. אלא שאיתי לא טרח לקדם אותו. הוא פשוט שחרר אותו לעולם בלי יח"צ, מופעי השקה או שטנץ אחר, סוג של "קחו תשמעו או לא תשמעו לא אכפת לי". אבל אתם יודעים איך זה עם מוזיקה טובה, היא לא צריכה דחיפה או עזרה היא מוצאת את דרכה לאוזניי המאזינים. הוא עוסק בפחדים ובקשיים בדרך להגשמת חלומות, כמו החלום של איתי להוציא שירים בעצמו. בקיצור תפסיקו לחכות למחר, אין זמן יותר טוב מעכשיו.

לולה מארש – Only For a Moment

משנה לשנה לולה מארש מוכיחים שיציבות היא השם השני שלהם. יתרה מכך הם רק הולכים ומשתפרים, מייצרים מוצר מוזיקלי מהודק והופכים למותג בינלאומי. אחרי הסינגל Echos, שהגיע למקום ה-3 במצעד השנתי שלנו, הם מוצאים עכשיו סינגל שני מהאלבום שבדרך. הפעם את אווירת הג'יימס בונד מחליפה אווירת The XX שתפורה למידותיהם. 

(Michael Kiwanuka - Piano Joint (This Kind Of Love

עד כה הסינגלים שהוציא מייקל קיוואנוקה מאלבומו החדש KIWANUKA (יראה אור ב-1 בנובמבר), הצביעו על שינוי כיוון - קצת פחות מלנכוליה ובלדות וקצת יותר אופטימיות וקצב. זו כמובן תוצאה של המשך שיתוף הפעולה עם המפיק Danger Mouse אבל גם תהליך אישי של קיוואנוקה, שכבר שהגדיר את האלבום החדש כ-"אלבום קבלה עצמית ותחושת נצחון". אך אל חשש, יש מספיק קיוואנוקה לכל אחד ומי שאוהב את הצד המלנכולי שלו יותר ישמח לשמוע את השיר החדש (Piano Joint (This Kind Of Love שיצא יחד עם הסינגל החדש Hero. בעוד ש-Hero ממשיך את הקו הקצב והאופטימי, Piano הוא המשך ישיר לשירים כמו Cold Little Heart ו-Home Again שהפכו את קיוואנוקה לאחד היוצרים הבולטים של העשור. 

Nick Cave & The Bad Seeds - Waiting For You

ב-14 ביולי 2015 בנו של ניק קייב נהרג לאחר שנפל מצוק. שנה לאחר מכן הוציא קייב את האלבום Skeleton Tree שהיה שובר לב ומצמרר ולכן כולנו הסקנו שהוא עוסק בתהליך האבל שלו. אלא שהאלבום נכתב חודשים לפני התאונה וחלקו הוקלט כבר ב-2014. לפני חודש יצא אלבום הקונספט Ghosteen שמחולק לשני חלקים, את החלק הראשון (8 שירים) מכנה קייב The Children ואת החלק השני (3 שירים) הוא מכנה Their Parents. באלבום החדש מתמודד קייב עם הטראומה באופן עקיף ולא ישיר. הוא הסביר שמצא שיטה אחרת לכתוב, כזו שמחברת בין האישי לקולקטיבי. לכן האלבום אומנם עוסק במוות ובצער אך גם באמפטיה ובאופטימיזם. 

ואם כבר באופטימיזם עסקינן אז ביוני 2020 ניק והזרעים חוזרים להופעה בישראל. 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

דניאלה ספקטור – פנינים
לירון עמרם – אל תגידי
Bruce Springsteen – Western Stars
Lana Del Rey – The Greatest
Liam Gallagher – Once
Mando Diao - Long Long Way
Pixies - Catfish Kate

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים