ראשי מפלגות גוש הימין בפגישה בלשכת רה"מ נתניהו, 23

כחול לבן הזמינה את הליכוד לפגישת מו"מ

השר לוין לראשי בלוק הימין: אייצג את כולכם בפגישה; שקד בכניסה לישיבה עם נתניהו: "גוש הימין חזק ויציב". סגן השר יעקב ליצמן מיהדות התורה: אם אוזמן, לא אגיע לפגישה אצל גנץ
זאב קם
23 באוקטובר 2019
17:40
עודכן ב 17:42

לקראת הענקת המנדט להרכבת הממשלה הערב (רביעי) לח"כ בני גנץ, מפלגת כחול לבן הזמינה (רביעי) את נציגי הליכוד לישיבת משא ומתן ראשונה והפגישה תתקיים מחר אחר הצהריים בכפר המכבייה. השר יריב לוין מהליכוד עדכן את ראשי בלוק הימין והבהיר כי בפגישה ייצג את כל הבלוק.

ראשי מפלגות הימין עצמם נועדו אחר הצוהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים. ח"כ איילת שקד אמרה בכניסה לישיבה כי "גוש הימין חזק ויציב. ככל שיבינו את זה בכחול לבן יותר מהר, כך ייחסך זמן יקר לכולנו". יו"ר הימין החדש נפתלי בנט התייחס גם הוא לנושא ואמר: "נעשה הכל כדי להקים ממשלה רחבה ולמנוע בחירות נוספות".יו"ר הבית היהודי, השר רפי פרץ, בסיום פגישת ראשי מפלגות הימין בלשכת רה"מ: "הבלוק הדוק, חזק. יש לנו שני נציגים של כל הבלוק והם אלקין ולוין. מצפה שתהיה היענות ושנבנה ממשלת אחדות". פרץ עדיין מציע את שירותיו כמתווך בין נתניהו וגנץ, אך עכשיו מציין שלא יגיע לפגישה עם בני גנץ במידה ויוזמן לפגישה אישית: "נשלח את הנציגים הרשמיים שלנו שהם זאב אלקין ויריב לוין".

סגן השר יעקב ליצמן מיהדות התורה אמר בפתח הישיבה כי גם אם יוזמן  לפגישה בארבע עיניים עם יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, לא יבוא. לדבריו יפנה את המזמינים לשרים לוין ואלקין: "יש לי הסכם עם ראש הממשלה ומה שמוסכם יהיה". הערב נשיא המדינה צפוי להעביר לגנץ באופן רשמי את המנדט להרכבת הממשלה.