ציפי לבני
מרים אלסטר, פלאש 90

לבני: "יש פוליטיקאים שרוצים להרוס את בית המשפט העליון"

בריאיון ראשון לאחר פרישתה מהחיים הפוליטיים, מתחה שרת המשפטים ביקורת חריפה על השר אוחנה, ואמרה כי "יש כאן תהליכים שחותרים תחת היסוד שעליו בנוי לא רק בית המשפט העליון, אלא כל מדינת ישראל". על העברת המנדט לבני גנץ אמרה לבני כי היא מאחלת לו בהצלחה
דקלסגל
24 באוקטובר 2019
08:26

שרת המשפטים ויו"ר התנועה לשעבר ציפי לבני ביקרה הבוקר (חמישי) בחריפות את התנהלות שר המשפטים מהליכוד אמיר אוחנה, ואמרה כי דבריו, לפיהם לא צריך לכבד כל פסק דין, "מזעזעים". את הדברים אמרה לבני בריאיון ראשון לאחר פרישתה מהחיים הפוליטיים, לתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ציפי לבני

עוד אמרה לבני: "יש כאן תהליכים שחותרים תחת היסוד שעליו בנוי לא רק בית המשפט העליון, אלא כל מדינת ישראל.  יש היום פוליטיקאים שאיבדו את הרסן ורוצים להרוס את בית המשפט כל אחד מסיבותיו, בין אם מי שמושחת ולא רוצה בערכאה הזו, או מי שרוצה לספח ולייצר מצב שבו לא יהיה שוויון".

לבני, שהייתה הפוליטיקאית האחרונה לקבל את המנדט להרכבת ממשלה לפני כניסת בנימין נתניהו לתפקיד ראש הממשלה ב-2009, התייחסה בריאיון להעברת המנדט אמש ליו"ר כחול לבן בני גנץ. לבני בירכה את גנץ ואמרה כי היא מאחלת לו מכל לבה שיצליח בהרכבת ממשלה. "היום הרבה יותר ברורה המשמעות של גושים וחיבורים ולא תמיד יוצא מה שרוצים", אמרה לבני.