כוחות מג"ב ביצהר

אחרי הפינוי ביצהר: אוהל בעמדה זמנית של מג"ב הוצת באזור

מדובר באוהל קטן המשמש את הלוחמים בשעות היום • לא היו נפגעים באירוע • כוחות מג"ב מבצעים סריקות לאיתור החשוד בהצתה
רועי שרון
24 באוקטובר 2019
23:25

המתיחות בין כוחות מערכת הביטחון לתושבי יצהר: אלמוני הצית הערב (חמישי) אוהל בעמדה זמנית של כוחות משמר הגבול, המוצבים בגבעה המכונה "כיפה סרוגה" הסמוכה ליישוב – שעות לאחר פינוי המאחז באזור. החשוד בהצתה נמלט במהירות מהמקום וכוחות ממשמר הגבול סרקו את האזור. לא היו נפגעים באירוע.

מדובר באוהל קטן המשמש בשעות היום את הלוחמים שהוצבו במקום לאכוף את הצו המכריז על האזור "שטח צבאי סגור". מהמשטרה נמסר כי "כוחות הביטחון רואים בכך עליית מדרגה באלימות המופנת כלפי הלוחמים ומתכוונים לעשות הכול בכדי לאתר את החשוד".

בתוך כך, היום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בשנה האחרונה ביקשה מערכת הביטחון להרוס מבנה במאחז קומי אורי, שממנו יצאו נערי הגבעות. ואולם, ראש הממשלה בנימין נתניהו סירב להריסה. מדובר על קרוואן שבו מתגוררים הנערים. הריסת מבנים מאוכלסים כרוכה באישור של שר ביטחון או של סגנו. 


כוחות הביטחון הרסו היום שני מבני עץ בגבעת "שבח הארץ", מה שהוביל לגינויים מצד הנהגת התושבים שהגדירו את המעשה "תג מחיר אלים". לפי ההערכות, בימים הקרובים יתבצעו מעצרים של המעורבים בתקיפת החיילים בשבוע שעבר.

לאור האירועים האחרונים ביצהר, גורם ביטחוני הדגיש הבוקר ש"כל ניסיון לפגוע בלוחמים בפעילותם לאכיפת בנייה בלתי חוקית בגבעות יצהר תיענה באפס סובלנות". הגורם הוסיף שהודעת הנהגת היישוב בדבר הפינוי רק מחממת את האווירה ו"מוטב בשלב זה שיעסקו בהרגעת הרוחות ויאפשרו את פעילות הכוחות ללא הפרעה".