-

ראש אמ"ן לשעבר: איראן תנסה לתקוף מטרות צבאיות

על רקע האזהרה של הרמטכ"ל אהרון זאבי פרקש ציין שהתקפה על ישראל יכולה להגיע מגזרות שונות בהן - סוריה, עיראק, על ידי חיזבאללה ברמת הגולן ועל ידי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה
השבוע
25 באוקטובר 2019
23:27

על רקע האזהרה של הרמטכ"ל אביב כוכבי מהידרדרות לעימות בתקופה הקרובה, העריך הערב (שישי) ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי פרקש כי איראן תנסה לפגוע במטרות צבאיות או אסטרטגיות בישראל. בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11 אמר פרקש כי התקפה על ישראל יכולה להגיע מגזרות שונות בהן - סוריה, עיראק, על ידי חיזבאללה ברמת הגולן ועל ידי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. 

"החשש שאין פה מעצמה שיכולה להשפיע מול איראן בצורה משמעותית", אמר פרקש בהתייחס לעזיבתה של ארצות הברית את הגבול בצפון סוריה. ראש אמ"ן לשעבר אמר כי ככל הנראה יש התרעות ספציפיות בעקבותיהן הגיעה האזהרה.

אתמול הזהיר הרמטכ"ל אביב כוכבי מפני הידרדרות לעימות בתקופה הקרובה, בשל השינויים במזרח התיכון. "בגזרה הצפונית והדרומית המצב מתוח ושברירי, ועלול להידרדר לעימות, חרף העובדה שאויבנו אינם מעוניינים במלחמה", אמר. "ישראל מתמודדת כיום עם מספר רב של זירות ואויבים בו זמנית".

בהתייחסו למדינות בעלות משילות מוגבלת התכוון כוכבי לסוריה, אולם רמז גם ללבנון וככל הנראה גם לעיראק, שם על פי דיווחים זרים פעלה ישראל בשנים האחרונות. בהתייחסו ללבנון ציין כוכבי: "מזה שנים רבות חיזבאללה לקח בשבי את מדינת לבנון – הקים בה צבא משלו, והוא זה שקובע הלכה למעשה את 'מדיניות הביטחון' שלה".