מפגינים בברצלונה
צילום: אי־פי

המאבק על עצמאות קטלוניה: מאות אלפים צפויים להפגין הערב

המפגינים דורשים את עצמאות קטלוניה ושחרור המנהיגים שיזמו את משאל העם בשנת 2017 • הבוקר, כ־20 אלף אנשים התכנסו במרכז מדריד בדרישה לבטל את האוטונומיה הקטלונית • שליחת כאן חדשות מדווחת מברצלונה
מיכל רשף, שליחת כאן חדשות לברצלונה
26 באוקטובר 2019
17:10

המאבק על עצמאות קטלוניה: מאות אלפי בני אדם צפויים להפגין הערב (שבת) בעצרת ענק במרכז העיר ברצלונה למען עצמאות קטלוניה ולמען וביטול עונש המאסר שהוטל על המנהיגים שיזמו את משאל העם לעצמאות בשנת 2017. שעתיים לפני המחאה הגדולה: אנשים החלו להתכנס ברחוב המרינה. התקווה של המפגינים – שהערב לא יסתיים כמו בשבוע שעבר עם מעשי ונדליזם, עצורים ופצועים.


בתוך כך, בבירה מדריד קראו היום לביטול האוטונומיה בקטלוניה: כ־20 אלף תומכי המפלגה הימנית־קיצונית VOX התכנסו הבוקר במרכז העיר בדרישה לבטל את האוטונומיה הקטלונית. בהפגנה הונף דגל ענק באורך של כאלף מטרים. מארגני ההפגנה טענו כי הם רצו להציג תגובת נגד לעצרת הענק בברצלונה.

אתמול, אלפי בני אדם הפגינו בעיר ברצלונה, במחאה משותפת של כמה ארגונים קיצוניים, ובראשם ארגון הסטודנטים המקומי. ההפגנה התקיימה לאחר כמה ימים של שקט מתוח. המשטרה המקומית, בגיבוי המשמר האזרחי, תגברה את כוחותיה, וחסמה דרכים מחשש לגלישה לאלימות.


המפגינים דרשו את התפטרותו של שר הפנים הקטלוני, העומד בראש המשטרה המחוזית. הם מאשימים אותו באלימות המשטרתית שהופנתה כלפיהם בהפגנות בשבוע שעבר. המהומות בעיר ובערים קטלוניות אחרות החלו, לאחר שבית המשפט העליון של ספרד גזר מאסר של עד שלוש־עשרה שנים על תשעה מנהיגים בחבל.