קרן בר מנחם
-

מפגינים קראו בגנות ראש מח"ש - הכינוס הופסק

יו"ר לשכת עורכי הדין הורה להפסיק כינוס שעסק ביחסה של החברה הישראלית לקהילת יוצאי אתיופיה, בעקבות קריאות הגנאי נגד קרן בר מנחם. פעילי מחאת "באים לאחראים" ואחותו של סלומון טקה הגיעו לכינוס ודרשו מבר מנחם לפרסם את חומרי החקירה ולהגיע להחלטה בתיק
נופר משה פרדו
28 באוקטובר 2019
23:38

כינוס שעסק ביחסה של החברה הישראלית לקהילת יוצאי אתיופיה הופסק הערב (שני), בעקבות קריאות שהשמיעו חלק מהמפגינים בגנות ראש המחלקה לחקירות שוטרים קרן בר מנחם. פעילי מחאת "באים לאחראים" ואחותו של סלומון טקה הגיעו לכינוס, שנערך בלשכת עורכי הדין בתל אביב, ודרשו מבר מנחם לפרסם את חומרי החקירה ולהגיע להחלטה בתיק. 

כמה מהמפגינים עיכבו את בר מנחם, וזו ביקשה לשבת ביחידות עם אחותו של סלמון. במהלך השיחה בין השתיים אמרה בר מנחם: "אני מבטיחה לך פגישה אישית. אני מסתכלת לך בעיניים. זאת לא הדרך". 


ראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי, הורה לעצור את הכינוס שנערך בלשכת עורכי הדין בתל אביב, ואמר כי "עם כל הסימפטיה לצער בני הקהילה והמחאה מצידם, לא אתן יד לפגיעה מילולית באנשי ציבור שעושים את מלאכתם בצורה מסורה". 

ממשרד המשפטים נמסר: היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מבקשים להדגיש כי הם מגבים את עבודתה של ראשת מח"ש, גברת קרן בר מנחם, ומחזקים את ידיה ואת ידיהם של כלל ציבור פרקליטי ישראל. התפרעויות, בריונות והשמצות למיניהן ברחוב או ברשתות החברתיות לא יסיטו איש מפרקליטינו  מלפעול בדרך מקצועית, ישרה והגונה, ועל פי הראיות בלבד. זוהי המחויבות שלנו לאזרחי מדינת ישראל, לאינטרס הציבורי ולשלטון החוק, שאך ורק עבורם אנו פועלים.