נחל צפית
צילום: פלאש 90

אביה של אחת ההרוגות בנחל צפית: "לא היה סיכוי לצאת משם חי"

איציק אור, אביה של אלה שנהרגה באסון, תקף את עורכי הדין של מנהל המכינה והמדריך: "הוא נוקטים שקרים גסים". עו"ד ציון אמיר, המייצג את המדריך אביב ברדיצ'ב: "כתב האישום הוא לא חזות הכול, חלק מהדברים שכתבו בו אינם אמת"
קלמן ליברמן
29 באוקטובר 2019
10:21

איציק אור, אביה של אלה שנהרגה באסון בנחל צפית, תקף היום את התנהלות מכינת בני ציון: "הכניסו אותם למארב, לא היה סיכוי לצאת ממנו חי, בנס האסון הזה הסתיים רק בעשרה הרוגים". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב התייחס אור לכתבי האישום שהוגשו אתמול נגד מנהל מכינת בני ציון יובל כהאן והמדריך אביב ברדיצ'ב: "אם במכינה היו מקשיבים לגורמי המקצוע שהם עצמם פנו אליהם, האסון הזה לא היה מתרחש". 

האזינו לריאיון המלא עם איציק אור בכאן רשת ב: 

אור הוסיף: "כתב האישום הוא חיובי, זה שהם נאשמים בהריגה ולא במשהו פחות יותר, מצביע על חומרת הדברים". האב השכול תקף את עורכי הדין של מנהל המכינה והמדריך ואמר כי "אני לא מקבל את זה שהם יכולים לנקוט שקרים גסים על מנת לנסות והציל את מי שהם המייצגים". 

עורך הדין ציון אמיר, המייצג את המדריך אביב ברדיצ'ב, התייחס גם כן לכתב האישום בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן: "כתב אישום הוא לא חזות הכול, חלק מהדברים שנכתבו אינם אמת". על התנהלותו של ברדיצ'ב באירוע הוסיף אמיר: "האם אדם שיורד עם החניכים לאפיק הנחל הולך להתאבד שם? הוא לא שלח אנשים למערב, הוא ירד בעצמו".

האזינו לריאיון המלא עם עורך הדין ציון אמיר בכאן רשת ב: 

עורך הדין אף ציין את אופיו החריג של האירוע: "אולי מעולם לא היה שיטפון כזה במקום הזה, האירוע היה חריג שבחריגים". אמיר אף ציין כי הלחץ הציבורי המופעל על הפרקליטות במשפט עלול להוביל לקבלת החלטות שגויה בתיק.