הפקרת חולי האלצהיימר

"התחושה שאנחנו לבד": העמותה שעוזרת לחולי אלצהיימר בסכנה

עמותת עמד"א, שנותנת מענה לחולי אלצהיימר ודמנציה, נמצאת בסכנת סגירה משום שמשרד הבריאות מעכב את העברת התקציב. כעת הם מחפשים תרומות כדי שלא ייסגר המקום שנותן לחולים ובני המשפחות את התמיכה
קטי דור
29 באוקטובר 2019
21:38

עמותת עמד"א לחולי אלצהיימר ובני משפחותיהם, ניצבת בפני סכנת סגירה, משום שעדיין לא קיבלה ממשרד הבריאות את תקציבה לשנת 2019. כך פורסם היום (שלישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11. העמותה שנותנת מענה ל-150 אלף חולים ובני משפחותיהם, נאלצה לעצור את חלק מפעילויותיה, כמו טיפולים באמנות, מוזיקה וטיפולים בוידאותרפיה לחולים.

"אם לא יעבירו לנו את הכסף, התקציב, התמיכות, אנחנו באמת נהיה בסכנת סגירה", כך אמר מנכ"ל העמותה, גרי רוט. לדבריו "נצטרך לעצור וגם לפטר עובדים, המעט שאנחנו מצליחים לגייס, וזאת פשוט קריסה של פעילות". "העמותה נותנת מענה שהמדינה לא נותנת לצערי, ואם יסגרו אותה אז הרבה מאוד משפחות תישארנה בלי התמיכה הזאת ברמה היום-יומית", הוסיפה חברת המועצה המדעית של העמותה, ד"ר רמית רבונה-שפרינגר.

בתגובה לפניית "כאן חדשות", במשרד הבריאות מסרו בתגובה: "בקשת העמותה לתמיכה הוגשה רק בחודשים האחרונים ואושרה עקרונית. מסמכים שהוגשו על ידי העמותה אינם מנוהלים בהתאם לנוהל, מה שגורם לעיכוב נוסף".