Forestt
צילום: תומר בן אבי

בחירות העורכים - כאן 88 | 29.10.2019

עדכון אחרון - 29.10.2019
מערכת כאן
30 באוקטובר 2019
16:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אדם בן אמיתי - כל געגוע

הגיטריסט והמפיק אדם בן אמיתי (נורית גלרון, שלומי שבן דנה ברגר ועוד) חוזר לקדמת הבמה עם מיני אלבום חדש "שישה שירים"' שבו שיר אהבה קטן ומקסים. את השיר כתבה זוגתו, איה כורם, שכנראה הצליחה ללחוץ על עצב עמוק אצל אמיתי ולהוציא ממנו געגוע ישן שלא מרפה. 

Forestt - Ghost Love

אחד ההרכבים הבולטים והמסקרנים בישראל חוזר עם הצצה ראשונה לאלבום החדש שמתבשל. Ghost Love עוסק בהתמודדות רגשית עם אובדן אהבה, ספק אמיתית ספק דמיונית. אין עוד פרטים על האלבום החדש וכפי שאנחנו מכירים את ההרכב נראה שגם הפעם הם יקחו את הזמן (זה לקח "רק" שלוש שנים בפעם הקודמת). ובכל זאת אולי הפעם הם יהיו זריזים יותר, בכל זאת כבר ב-26 בנובמבר הם מתכנונים לחשוף חומרים חדשים בהופעה חיה בבארבי ת"א. 

Leonard Cohen – Happens To The Heart

הכהן הגדול, היהודי המתריס ממשיך לכתוב לנו מהקבר, משורר נצחי שהשאיר מספיק חומרים לקריירה נוספת. הוויכוח הלא נגמר ממשיך - האם זה נכון לקחת הקלטות שנותרו על שולחן העריכה, חלקן גנוזות חלקן לא גמורות של יוצרים שעזבו את העולם ולהשלים אותן ללא רשות ואישור? במקרה של לאונרד אנחנו לפחות יכולים להגיד שהעזבון שלו בידיים טובות. בנו, המוזיקאי אדם כהן שהפיק את אלבומיו האחרונים, מוביל גם את האלבום החדש Thanks for the Dance. האלבום מורכב מסקיצות ושאריות שהשניים יצרו יחד, יצירות שנכתבו בשנים האחרונות ומשקפות את הלך הרוח של כהן. אדם שידע שהסוף קרב והסתכל אחורה על החיים בו זמנית בהשלמה, בביקורת, בעצב ובחיוך. בקול סדוק הוא שר "תמיד עבדתי קבוע אבל מעולם לא קראתי לזה אומנות. זו פשוט הייתה מוסכמה ישנה, כמו הסוס לפני הכרכרה. לא הייתה לי בעיה להמר על המבול נגד התיבה, תבינו, הכרתי את הסוף. ידעתי מה קורה ללב". וכמו תמיד לאונרד גם משאיר ביקורת קטנה, הבחנה כל על הלך הרוח הכללי ומסיים ב-"נלחמתי עבור משהו סופי,  לא על הזכות לא להסכים".

Roseaux Feat. Blick Bassy - Kaat

בתחילת העשור הקולקטיב הפריזאי Roseaux הוציא אלבום בכורה יפייפה שהורכב ברובו מגרסאות חדשות לשירים נשכחים. באלבום ההוא הם שיתפו פעולה עם הזמר בלאק וכעת הם חוזרים עם אלבום חדש שמורכב ברובו מחומרים מקוריים ושלל זמרים אורחים. אחד מהם הוא היוצר הקמרוני בליק באסי ששר בשפת ה-"Bassa" (כן כן כמו באסה), שפה שנפוצה בעיקר בליבריה וסיירה לאון וישנם בקושי חצי מיליון איש בעולם שדוברים אותה. השילוב בין השירה של בליק, השפה שלו והמוזיקה ברוח הבוסה נובה שמנגן ההרכב הצרפתי יוצרים קיבוץ גלויות מוזיקלי מופלא ומדבק שלא תפסיקו לזמזם. וכל זה בלי לדבר על החליל הנפלא שמלווה את השיר. 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איתי כפיר – אין זמן יותר טוב מעכשיו
דניאלה ספקטור – פנינים
לולה מארש – Only For a Moment
Bruce Springsteen – Western Stars
Lana Del Rey – The Greatest
Mando Diao - Long Long Way
Michael Kiwanuka - Piano Joint (This Kind Of Love)
Nick Cave – Waiting For You

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים